Wróć na
KK
|

Przyjechali z Niemiec do Władysławowa. Pokazali paragon, mówią o cenach w Polsce

88
Podziel się

Wielu polskich turystów narzeka, że w tym roku ceny nad Bałtykiem oszalały i codziennie przesyłają nam paragony z restauracji i smażalni. Są jednak tacy, którzy uważają, że jest wręcz przeciwnie.

Przyjechali z Niemiec do Władysławowa. Pokazali paragon, mówią o cenach w Polsce
Ceny w Polsce podobają się turystom zza zachodniej granicy (Dziejesie)
bCOoVbjF

Przyjechali 4-osobową rodziną nad morze do Władysławowa. Polscy turyści z Niemiec przysłali nam paragony z dwóch lokalnych knajpek, gdzie jedli obiady. Oburzenia swoich rodaków cenami nad Bałtykiem nie rozumieją.

Moim zdaniem ceny nad polskim morzem nie są wysokie, są wręcz normalne – napisał pan Dawid, który do Władysławowa przyjechał z Duisburga.
bCOoVbjH

Ceny nad Bałtykiem. Ile wydaje na obiad 4-osobowa rodzina?

Wiele osób pokazywało paragony, gdzie obiad dla dwóch osób w smażalni osiągał zawrotne ceny. Rekordzista zapłacił 251 złotych. Jak się jednak okazuje, nie jest to norma nad Bałtykiem, choć sami restauratorzy przyznają, że ceny w tym roku poszły w górę.

Wysyłam wam zdjęcia z dwóch restauracji we Władysławowie, obiady dla 4 osób. 3 dorosłych i 12-latka. Pozdrawiam z Duisburga – dodaje pan Dawid.
bCOoVbjN

Ceny nad Bałtykiem rosną. Winni właściciele lokali?

Za drożyznę w nadmorskich lokalach właściciele lokali obwiniają restrykcyjne limity połowowe. Wskazują także na kolejne elementy podwyższające wydatki, kumulujące się przy prowadzeniu własnej restauracji.

Dystrybutorzy i rybacy podwyższają ceny. To i my musimy podnosić ceny. Staramy się trzymać ceny na rozsądnym poziomie, ale my też mamy koszty, a jak coś drożej kupujemy, to musimy to drożej sprzedać - mówi właściciel wędzarni w Rewalu.
bCOoVbki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
PunktWidzenia
2 tyg. temu
Jak się ma niemieckie zarobki to może i dla nich są normalne...
BaCa
2 tyg. temu
BYłem od 15/07 do 26/07 dorsz 100g 9.5zl , wielki schabowy, frytki i surówka 22 zl, napoje po 5zl, piwo 6-8 zl/05l, miejscowosć : Ostrowo, Jastrzębia Góra. Jestem z Katowic i muszę napisać, że taniej i smaczniej niż u mnie. Jak ktoś szuka to znjadzie lokal z frytkami po 25zl. tylko po co ??
Tutejsza
2 tyg. temu
To ten pan z Niemiec niech popracuje w Polsce przez rok i wtedy wyrazi zwoje zdanie na temat cen!
bCOoVbkj
Hmmm
2 tyg. temu
Dziwna rodzina , 3 dorosłych i dziecko . Ale wiadomo , z Niemiec . U nas tylko zacofanie .
batrix365
2 tyg. temu
Jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi i się nie narzeka i tyle w temacie.................
Najnowsze komentarze (88)
Dorotka
6 dni temu
Bez obrazy: Dlaczego pan Dawid wyjechał do Niemiec a nie np. do Zimbabwe lub Dominikany ? Przecież w tych drugich jest lepszy klimat do życia ....
?????
6 dni temu
Każdy na koronie chce zarobić,mogą firmy farmaceutyczne,producenci maseczek,rękawiczek gumowych,to dlaczego maja nie zarobić hotelarze,gastronomicy, ubezpieczyciele,biura podróży itd.itd.....
zaniepokojony
1 tyg. temu
Chcę opisać wejście na statek turystyczny, który wypływa z Krynicy Morskiej do Malborka. Brak środków do dezynfekcji rąk, turyści chodzą bez masek a najgorsze to że w WC nie ma wody aby umyć ręce. Gdzie pandemia? Sanepid powinien się tym zainteresować.
Mr nice
2 tyg. temu
Te gnioty z tymi paragonami, mają jeden cel, wiadomo jaki, i kto to sponsoruje, ceny wszędzie, na świece, są różne, każdy znajdzie dla siebie alternatywę.
gustaw
2 tyg. temu
Ile jeszcze paragonów opublikujecie w bzdurnym temacie cen nad morzem i czemu ma to służyć, bo doprawdy nie pojmuję i jeżeli ktoś nie potrafi czytać i rozumieć, że cena za 100 gram, to nie jest cena za kilogram, to jest to jego problem intelektualny i nic więcej. Obecnie ryb w Bałtyku prawie nie ma, i może przestańmy jeździć nad morze tylko po to by zjeść świeżą rybę bo to jest absurd.
Euro dla nas
2 tyg. temu
Drogi panie Dawidzie , niech pan sobie wyobrazi ,że zarabia pan 2000€ .I zapłacił pan rachunek u siebie 107€. Fajna perspektywa kolejnych dni wypoczynku. Pozdrawiam
Jarek
2 tyg. temu
Ceny normalne , tyle to każdy zostawi w swoim rodzinnym mieście idąc na obiad do zwykłej knajpy z 4 os rodzina , ludzie przesadzają jak zwykle.
gynek
2 tyg. temu
to jest bardzo tanio 25zł za dorsza restauracja to nie bar mleczny
bCOoVbkb
Lady
2 tyg. temu
Co jest dziwnego w tych paragonach, takie są ceny w restauracjach, tak to jest jak w ciągu roku nie jada się po restauracjach, pojedzie się na urlop i ludzie szoku doznają-na każdym z nadesłanych paragonów są normalne ceny. W jednych miejscach zje się taniej w innych drożej, ale zanim zamówisz to się możesz zorientować jakie są ceny i zdecydować czy Cię stać na dany lokal czy nie.Zamiast się rozczarować razem z rachunkiem
Polka
2 tyg. temu
Może niech Ci co piszą o zarobkach w Niemczech pojadą pracowac i żyć tam. Przecież każdy może wyjechać,a wtedy przekona się jaka praca i ceny są naprawde w Niemczech jak przyjdzie zapłacić za rachunki, naprawę auta u mechanika lub inne wydatki czy obiad w restauracji. Niemiec musi tak jak i Polak cały rok oszczędzać żeby pojechać na urlop.
Elo
2 tyg. temu
Ten kolo chyba nie wie co mówi na zarobki
Antypis
2 tyg. temu
Wasze 500+ gratuluje
wtf
2 tyg. temu
ale o co chodzi. przecież to są normalne nadmorskie ceny...
Proste!
2 tyg. temu
na każde dziecko co miesiąc, "piórnikowe" co roku i bon turystyczny za 500 zł na każde dziecko to dużo, czy mało? Ci, którzy tyrają na to, by miała Wam kto usmażyć w upał rybę i frrytki, tyrają także na te Wasze granty. Nie skladajcie wniosków na "piórnikowe", 500+ i bony turystyczne dla Waszych dzieci -będzie wtedy taniej nad jeziorami, w górach i nad morzem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić