o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KIB
|

Rozdawała maseczki i została ukarana. Finał głośnej sprawy ze Świebodzic

19
Podziel się

O Katarzynie Woźniak można powiedzieć: pechowa bohaterka. O kobiecie, która w geście pomocy po nocach szyła maseczki, a potem została ukarana mandatem, mówiło się nie tylko w Świebodzicach. Na grzywnę, odbieraną jako mocno niesprawiedliwą, zrzucali się chętni w całej Polsce. Woźniak obiecała, że pieniądze przekaże na cel charytatywny. I tak się stało.

Rozdawała maseczki i została ukarana. Finał głośnej sprawy ze Świebodzic
Kobieta wzięła sprawy w swoje ręce. Chciała pomóc (Pixabay)
bEKAlncR

Wszyscy pamiętamy tę sytuację z początku pandemii: na gwałt potrzebne były maseczki, a kupić je było trudno. Z aptek błyskawicznie wyparowały te jednorazowe, a ludzie radzili sobie, jak umieli: zakrywali twarze szalikami albo odkurzyli maszyny i sami zaczęli szyć.

Tak też zrobiła Katarzyna Woźniak, dyrektorka MDK w Świebodzicach. Wraz z pracownicami zaczęła szyć maseczki. Maseczki rozdawane były potem potrzebującym na świebodzickim rynku. Ba, po maseczki miała nawet ustawić się kolejka chętnych.

Zobacz także: "Maseczki były niepotrzebne na świeżym powietrzu". Dr Tomasz Rożek w programie "Newsroom"
bEKAlncT

Dobry uczynek? To już okazało się dyskusyjne. "Gazeta Wyborcza", która śledzi sprawę, przypomina, że nie spodobało się to miejscowemu radnemu. Miał on, jak pisze "Wyborcza", wrzucić pokazujące to zdjęcia na prowadzoną przez siebie stronę, a dzień później wezwany na policję złożyć doniesienie na dyrektorkę MDK w Świebodzicach. Rozpoczęło się postępowanie. Bo, a nuż, zgromadzenie. A to w pandemii zakazane.

Koniec końców sanepid wlepił kobiecie 10 tys. zł kary. I to płatne w ciągu 7 dni.

bEKAlncZ

Na to jednak powszechnej zgody nie było. W ciągu doby z dobrowolnych wpłat dokonano zbiórki pieniędzy na zapłacenie grzywny - przypomina "Wyborcza". W sprawę włączył się też Rzecznik Praw Obywatelskich, były odwołania. Sama Woźniak powiedziała też, że jeśli sprawę wygra, odda pieniądze na cel charytatywny.

Tak się stało. Wygrała i słowa też dotrzymała. "Gazeta Wyborcza", która opisuje sprawę od dawna, informuje, że Woźniak przekazała po pięć tysięcy złotych na dwoje małych, chorych mieszkańców miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKAlndu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Neymar XD
3 tyg. temu
Bo tu nie chodzi o pandemie czy zdrowie tylko kasę. Muszą zarobić koncerny, elity, i kolesie To nie ma nic wspólnego ze zdrowiem
adam
4 tyg. temu
Jak taki zaczyna od kapowania, to na czym skonczy?
miecio
4 tyg. temu
konfident i tak marnie skonczy predzej czy później,karma wraca...
bEKAlndv
Jan
4 tyg. temu
A jak się czuje WSPANIAŁY RADNY ludzie powinni mu codziennie dziękować na powitanie odpowiednim zachowaniem. Podejrzewam że jest on ze szlachetnej pari tej Najsprawiedliwszej.
ojojoj
4 tyg. temu
A tym radnym który podmeldował był radny z jedynej przewodniej siły narodu, kolega Anny co to bierze diety od okupanta brukselskiego
GEJ
4 tyg. temu
Można się denerwować, jednak prawo to prawo, gdyby policja, sanepid nie zareagował zgodnie z prawem podważało by to wiarygodność tych instytucji, dlatego istnieją sądy by rozstrzygać takie kwestie. Cieszę się z wyroku uniewinniającego, to też pokazuje że sądy są nadal wiarygodną intytucja
Caldia
4 tyg. temu
Dlaczego w artykule nie podano z imienia i nazwiska radnego który został konfidentem w Świebodzicach? ludzie, kogo Wy wybieracie?
umu
4 tyg. temu
Robiła bezpłatne maseczki, a więc stanowiła konkurencję dla przekrętów maseczkowych pana ministra z PiS .
prawda
4 tyg. temu
Była konkurencją dla handlarza wiecie jakiego ! Dlatego chciał tą panią udupić jego przyjaciel z partyjnej linii.
Oficer
4 tyg. temu
Jestem pełen podziwu dla Pani. Tacy ludzie na radnych, pomocnych a nie donosicieli, politykierów, cwaniaczków zazdrosnych o umiejętności.
Ania
4 tyg. temu
A radny z jakiej partii ?
Aaaa
4 tyg. temu
Jeśli każdy numer namierza to czy nie mogą takich oszustow namierzyc i posadzić
Obserwator
4 tyg. temu
Ten radny 'psikuta" z "s",niech się wstydzi.
bEKAlndn
Aaaa
4 tyg. temu
On jak dla mnie to już lepiej jak nie będzie radnym, ale takim donosicielom dają lepsze stanowiska
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić