o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Sekielski dostaje od patronów krocie. Ten ksiądz łącznie zebrał 3 mln

133
Podziel się

Tomasz Sekielski zgromadził dotąd 2041 patronów, którzy co miesiąc wspomagają działalność Sekielski Brothers Studio kwotą niemal 53 tys. zł (stan na 17 maja). To dużo? Tak, jednak jest pewien duchowny, który przebija tę kwotę o prawie 30 procent! Ponadto wspiera go o 60 proc. więcej osób. Wciąż do wspierających dołączają kolejni fani charyzmatycznego "księdza, który gra w gry".

Sekielski dostaje od patronów krocie. Ten ksiądz łącznie zebrał 3 mln
Tomasz Sekielski (Instagram, Tomasz Sekielski)
bEicIWad

Tomasz Sekielski do Patronite'a dołączył 12 lutego 2018 roku. Od tamtej pory zgromadził 2041 patronów. Miesięczne wsparcie dziennikarza to aż 52 885 zł miesięcznie (stan na 17 maja).

Oczywiście tak ogromne zainteresowanie wsparciem działalności studia Sekielski Brothers nie dziwi. Bracia Sekielscy swoją największą popularność zawdzięczają dwóm wyprodukowanym przez siebie filmom dokumentalnym: "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego", które poruszały niezwykle ważny społecznie temat tuszowania pedofilii w polskim Kościele Katolickim. Filmy te przyczyniły się do wielu aktów apostazji i zrobiły bardzo zły PR hierarchom kościelnym. Na duchownych natomiast wielu Polaków przestało patrzeć, jak na "krystalicznie czystych".

bEicIWaf

Od lutego 2018 roku bywały momenty, że konto na Patronite, należące do studia Sekielskich, było najpopularniejszym miejscem, wspieranym przez patronów i znajdowało się w TOP 1. Jedynym "konkurentem" Sekielskiego był... katolicki duchowny, dominikanin - ojciec Adam Szustak, twórca kanału Langusta na Palmie. Osoba stojąca więc, zdawałoby się, po drugiej stronie barykady, bo po stronie robienia dobrego PR-u polskiemu Kościołowi Katolickiemu.

Kanał o. Szustaka stał się niezwykle popularny na Patronite w roku 2017. Ruszył 2 września i błyskawicznie osiągnął (wówczas) zaporową kwotę 10 tys. zł, otrzymywanych od wspierających co miesiąc. Wszystko to dzięki charyzmatycznemu dominikaninowi, który swoim poczuciem humoru i przystępnym opowiadaniem o wierze skutecznie zachęcał polskich chrześcijan (i nie tylko) do zaglądania na swój kanał YouTube'owy. Ci chętni byli odwdzięczyć się za jego pracę, wspomagając sowicie dzieła duchownego.

Kanał o. Szustaka wspiera obecnie 3331 patronów. Miesięczna, olbrzymia wpłacana na poczet działalności kanału kwota, to aż 73 400 zł miesięcznie - tyle właśnie otrzymuje o. Adam, choć oczywiście nie na swoje konto. Jak podkreśla - dominikanie nie mają swoich kont bankowych, a "wszystkie pieniądze w zakonie są wspólne". Spora część pieniędzy idzie m.in. na organizację i oprawę wielkich spotkań uwielbieniowych (połączonych z mszą św.), na które przyjeżdżają tłumy ludzi z całej Polski.

bEicIWal

Warto wspomnieć, że niedawno o. Szustak rozpoczął cykl filmów, podczas których... gra w gry wideo. Przy okazji komentuje je także, łącząc wątki fabularne z gier z Ewangelią. Seria nie przyjęła się jak dotąd za dobrze, ale wyświetlenia systematycznie rosną. Jest to jeden z pierwszych duchownych na świecie, który jest youtuberem, gamerem... i katolickim księdzem.

Choć kwoty, jakie wpłacane są na działalność obu podmiotów, są olbrzymie, to jednak gdy weźmie się pod uwagę rozmach, z jakim twórcy produkują swoje filmy i realizują projekty, a więc setki osób, które biorą udział przy ich tworzeniu, to kwoty te okazują się dość zrozumiałe. Dotychczas Languście na Palmie udało się zebrać łącznie 2 813 393 zł, natomiast Sekielski Brothers Studio zebrało łącznie 2 519 750 zł (stan na 17 maja).

Warto jednak dodać, że wspomniani nie są już w TOP 3 najpopularniejszych twórców na Patronite, bo miejsca te zajęte zostały przez dwa radia: Radio Nowy Świat (na kwotę 654 281 zł miesięcznie) i Radio 357 (na kwotę 679 908 zł miesięcznie).

bEicIWam
Zobacz także: Seria: "Ksiądz gra w grę" - jeden z filmów opublikowanych na Languście na Palmie
Zobacz także: Nowy film na kanale Tomasza Sekielskiego, pt.: "Nowy Wał PiSu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicIWaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(133)
Obiektywny75
miesiąc temu
Nędzny dziennikarzyna, amator i niszczyciel wizerunku szlachetnego dziennikarstwa, który po latach absencji zawodowej wskutek nieudacznictwa, zwykłego grubiaństwa i chamstwa (dość przypomnieć opresyjny sposób prowadzenia rozmów, poniżanie ludzi i arogancką, butną postawę wobec wielu gości programu "Teraz My"), wyszedł z cienia, imając się najbardziej kontrowersyjnych tematów. Oczywiście, nagłośnienie i potępienie pedofilii wśród kleru jak najbardziej wskazane. Brzydzi jednak ogólny wydźwięk, a więc próba manipulacji zmierzająca do ogólniania i przenoszenia tym samym problemu na wszystkich księży, jawne zarzucanie skrywania przestępstwa przez najwyższych hierarchów kościelnych bez przedstawienia twardych dowodów. Obraz tego człowieka, jaki utrwalił mi się z czasów jego "pracy" w TVN, wywołuje u mnie natychmiastowe odrzucenie treści jego przekazu, a dokładniej rzecz ujmując odruch wymiotny i instynktowną zmianę kanału.
Willy
miesiąc temu
SEKIELSKI TO BIG PIG
Tomasz
miesiąc temu
Co z filmem o papieżu Jan Paweł drugi? Dlaczego idstąpił od produkcji?
bEicIWaH
Mycka
miesiąc temu
najlepsze byl te bzdury o rydzyku agent Moskwy chyba danielsa
Mycka
miesiąc temu
sekielski
zaklamanie
miesiąc temu
nie wierzcie sekielskiemu we wszystko co mowi, niech pokaze tatuaz i nakreci film o swoich ziomkach z tv
wierny PiS
miesiąc temu
PiS jest większy niż ci wszyscy z tymi patronami i siekielskimi. Możecie nam skoczyć. PiS bije was na głowę - Polski nikt z was nie pokona!!!!
robin
miesiąc temu
Zapomniałem dodac , że Sekielski jest także za szczepieniem dzieci, dopytywał w ONET rano jakiegoś decydenta jakiś czas temu. Do tego stopnia dna doświadczył. To smutne, ale jest czas prawdy i ludzie pokazują kim naprawdę są.
robin
miesiąc temu
Sekielski namawia do szczepieni tnie kasę za propagowanie szczepionek. Zrezygnowalem z subskrybcji. Sprzedał się i wielu tym rozczarował. Z moralnością mają problem ci wszyscy celebryci.Ohydne wiarołomstwo.
Ela
miesiąc temu
Nowy ład jest po to by był większy ofiarny wdowi grosz dla imperium w Toruniu.
pedofilia i ....
miesiąc temu
Miłość do pokrzywdzonych dzieci i ..przedwyborcze ... kiepełłe
no nie
miesiąc temu
Nie czytam wyborczej
antyklerykał
miesiąc temu
/..Miliardy złotych z UE idą na organizacje Kościoła Katolickiego,.... Miliardy złotych ze Skarbu Państwa oraz samorządów, a także Spółek Skarbu Państwa idą dla KK na: - zwolnienie kościelnych osób prawnych z podatków od nieruchomości, spadków, darowizn oraz od czynności cywilnoprawnych - nauczanie religii w szkołach - katolickie ochronki, sierocińce, przedszkola i szkoły - częściowe płacenie składki ZUS i NFZ za niektórych duchownych - katolickie uczelnie (w tym seminaria, SIC!) - ulgi związane z podatkiem PIT - kapelani i duchowni w służbach mundurowych, włącznie z Urzędem Skarbowym, a także w szpitalach czy więzieniach - Caritas Polska - Fundusz kościelny, który rośnie z roku na rok/ .../
bEicIWaz
observer
miesiąc temu
To błędne koło - ciemnota podtrzymywana przez kk w Polsce, broni tych, którzy rozwadniają im umysły.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić