Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Strażnicy miejscy poszukiwani. Podano wysokość wynagrodzenia

40
Podziel się:

We wrześniu ruszy nabór na strażników miejskich w Krakowie. Do obsadzenia jest aż 25 etatów. Sprawdziliśmy, ile wynosi wynagrodzenie funkcjonariusza. Można się zaskoczyć.

Strażnicy miejscy poszukiwani. Podano wysokość wynagrodzenia
We wrześniu rusza nabór na strażników miejskich w Krakowie (Facebook, SM Kraków)

O możliwości podjęcia pracy w Straży Miejskiej w Krakowie poinformowano na facebookowym profilu. - We wrześniu rusza nabór na stanowisko strażnika miejskiego. Do obsadzenia mamy około 25 etatów. Wszyscy chętni, którzy chcieliby uzyskać dodatkowe informacje o prowadzonej rekrutacji, proszeni są o kontakt z Referatem Kadr pod numerem telefonu 12 68 82 202 - czytamy w poście na oficjalnej stronie Straży Miejskiej w Krakowie.

Pracę w Straży Miejskiej w Krakowie możesz podjąć pod następującymi warunkami:

  • ukończyłeś 21 lat,
  • posiadasz obywatelstwo polskie oraz co najmniej średnie wykształcenie,
  • nie jesteś karany,
  • jesteś sprawny pod względem fizycznym i psychicznym,
  • masz odpowiednie predyspozycje psychofizyczne,
  • posiadasz uregulowany stosunek do służby wojskowej (mężczyźni).

Wynagrodzenie na stanowisku strażnika miejskiego. Ile można zarobić?

Jak czytamy na stronie Straży Miejskiej w Krakowie, oferowane jest zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Do rozpoczęcia pracy w charakterze strażnika miejskiego uprawnia 3-miesięczne szkolenie podstawowe. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi 4 tys. zł brutto. Natomiast po ukończeniu szkolenia podstawowego wynagrodzenie zasadnicze powiększone zostanie o 20 proc. premię regulaminową do wysokości 4,8 tys. zł brutto. Dodatki za wieloletnią pracę to od 5 do 20 proc. Są uzależnione od posiadanego stażu pracy, dopłaty do godzin nocnych i nadliczbowych.

W ofercie podkreślono także, że istnieje rozbudowany system nagród motywacyjnych: nagrody kwartalne - za szczególne osiągnięcia w pracy, a także roczne, okolicznościowe czy dodatkowe roczne wynagrodzenie - tzw. trzynasta pensja.

Strażnicy mają także bogaty pakiet świadczeń socjalnych, m.in. dopłaty do wczasów, kolonii dla dzieci, dopłaty do karnetów sportowych, świadczenia pieniężne. Istnieje też możliwość uzyskania dofinansowania nauki na studiach oraz kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe pracownika.

Do obowiązków strażnika miejskiego należy ochrona porządku publicznego na terenie Krakowa oraz realizacja zadań oraz obowiązków nałożonych przez ustawę o strażach gminnych i akty prawa miejscowego.

Zobacz także: Zarobki będą jawne? Sedlak: W Polsce mamy problem kulturowy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
krakowiak
miesiąc temu
Babcie z kwiatkami i czosnkiem na skwerku miejcie się na baczności idą po was , i wyślą kwity na was do urzędu skarbowego.
Kramik
2 miesiące temu
Osiągnięcia hahha….żenada.
Edi
2 miesiące temu
Te szzczeole osiągnięcia to pewnie wlepuenie jak najwięcej mandatów za maseczki. Jak ma być w tej Polsce dobrze skoro marnuje się tyle kasy na nierobów.
Mędrek
2 miesiące temu
Najlepiej to zyskali ratownicy medyczni.Taki ratol często tylko po policealnej szkole zarobi na etacie ponad 7k na rękę,na kontraktach to będą nabijać i po 300-400h msc i wyciągną ponad 20k, jakoś dadzą radę a niby taka ciężka stresująca praca.Z drugiej strony nie ma się co dziwić bo są i takie jednostki gdzie na dyżur mają jeden,dwa wyjazdy.
taka prawda
2 miesiące temu
nie tylko w Krakowie muszą szukać, bo nikt nie chce narażać się i harować za policjantów za takie marne grosze. W innych miastach jeszcze mniej płacą. W wielu krajach jest żandarmeria, ale tam ludzie są traktowani jak policja z wszelkimi przywilejami , płacą i wcześniejszą emeryturą, tylko w naszym zacofanym kraju wylewa się na nich pomyje, że się lenią, że chodzą spacerkiem itp, żal ci?- wstąp do straży i popracuj tam trochę, dopiero potem się wypowiadaj. Taa najlepiej zlikwidować straż miejską, dać jeszcze więcej hajsu policjantom, to będzie jeszcze fajniej, do wypadku albo jakiego mordobicia czy też zaparkowanego trolejbusa pod twoim oknem nie po 4 godzinach tylko po 10 przyjadą, albo i nie przyjadą, żeby łaskawie telefon od ciebie odebrali, no ale z krzaków wyskoczą natychmiast żeby ci wręczyć mandacik za przekroczenie prędkości na rowerze 5 km, albo np brak kasku
Zaskoczony
2 miesiące temu
To lepiej niż początkujący policjant. Mniej niebezpieczna praca i przyzwoite zarobki
bobi
2 miesiące temu
w średniowieczu nazywano ich pachołkami miejskimi
Ministrant..
2 miesiące temu
Straż Miejska! O Boże tylko nie TOO!!
Tak jest.
2 miesiące temu
Jak by Policjanci dostali po tysiaku wiecej na miesiąc to by byli szczęśliwi i by był większy nabór młodych i jeszcze by zostało na sprzęty.Po co ta straż,ludzie.
Koki
2 miesiące temu
A po co jest potrzebna straż miejska jak jest policja .Strażnicy miejscy są słabiej wyszkoleni ,słabiej wyposażeni i mają mniejsze uprawnienia niż policja i po drugie straż miejska musi zgłosić wszystko policji .Zamiast pieniądze wydawać na straż miejską to te pieniądze przeznaczyć na wyposażenie policji o zatrudnienie policjantów .
Nikon
2 miesiące temu
O ile pamiętam, to gdy byłem w Krakowie około rok, to chyba najbardziej patologiczne miasto, nie tylko chodzi o meneli, ale wszystko, nawet problem był z komunikacją, tyle wykolejeń i innych awarii, to jeszcze nigdzie nie widziałem. Nawet głupota prezydenta miasta, to ewenementem. Byłem we wszystkich dużych i małych miastach, bardzo zbliżony czas, ale Kraków to najgorsze z nich. Najlepiej niech się krakowianie wypowiedzą, bo są na bieżąco. Dlatego mnie nie dziwi brak służb porządkowych.
tak tylko ...
2 miesiące temu
Wejherowo policja zada z dowodu pesel od złomiarzy za puszki po piwie hańba na komisariacie są agresywni podnoszą głos krzykliwi nie idzie z nimi porozmawiać
Jola
2 miesiące temu
Sprawność fizyczna jest dobra, to jak przy wyciąganiu bloczka mandatowego sie nie zasapie a i żeby nie myślał tylko chodził. Test z wiedzy wysyłany jest mailem z odpowiedziami dla kandydata, żeby nie musiał iść na komendę na egzamin.
Henio
2 miesiące temu
najbardziej wstydliwa formacja. Lepiej już sprzedawać wejściówki do szaletu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić