Szok! Tyle chcą za likier w markecie. Aż złapała za telefon

24

Dziennikarka Faktu niedawno odwiedziła Wielką Brytanię. W trakcie tego krótkiego wypadu poszła na zakupy do sklepu jednej z najpopularniejszych w tym kraju sieci handlowych. Ceny kilku produktów spożywczych, które notabene także spotkamy w Polsce, szczególnie przykuły jej uwagę. Na widok likieru aż złapała za telefon. Będziecie w szoku!

Szok! Tyle chcą za likier w markecie. Aż złapała za telefon
Szok. Tyle chcą za likier orzechowy w Wielkiej Brytanii. Aż zrobiła zdjęcie! Fotografia ilustracyjna. (Adobe Stock)

O sprawie pisze Fakt. To właśnie jedna z reporterek tego tabloidu pojechała na krótką wycieczkę do Wielkiej Brytanii. W Londynie kobieta wybrała się do sklepu sieci Morrison (zlokalizowanego w drugiej strefie). Jak informuje dziennik, to czwarta pod względem wielkości sieć supermarketów w tym kraju.

Szok! Tyle chcą za likier w markecie. Aż złapała za telefon

Dużym zaskoczeniem dla dziennikarki okazało się to, że półki w sklepie aż uginały się od rozmaitych mięs. Ich wybór był naprawdę ogromny.

Nie brakowało też lubianych przez Polaków marek typu: Tarczyński, Krakus, Morliny. Przykładowo, na paczkę tych ostatnich frankfurterek klient musiał wysupłać z portfela 2,49 funta, czyli 12,50 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"

Dało się znaleźć również popularne parówki Berlinki. "Za opakowanie płacimy tam 1,59 funta, czyli w przeliczeniu na złotówki około 8 zł. Dokładnie takie same pieniądze wydamy za ten produkt w sieci delikatesów Mleczko w Wielkiej Brytanii" - czytamy na stronie Fakt.pl.

Jeden z produktów, na jaki dziennikarka zwróciła szczególną uwagę, to masło. W Morrisonie trzeba na niego dać bowiem aż 2,5 funta (około 12,5 zł). To jednak nie koniec zaskoczeń. Na widok cen za słodki likier Krupnik (smak orzechowy lub wiśniowy) reporterka tabloidu aż przetarła oczy ze zdumienia. Od razu złapała za telefon. Zrobiła zdjęcie.

Jego kwota zwala z nóg - jest to aż 11 funtów. W przeliczeniu na złotówki musielibyśmy za niego dać aż 55 zł. W internetowych sklepach w naszym kraju znalazłam ceny o więcej niż o połowę niższe - informuje dziennikarka Fakt.pl.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić