o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Turystka wynajęła mieszkanie w Airbnb. Została brutalnie zgwałcona

Podziel się

Według doniesień medialnych Airbnb zapłaciło turystce 7 milionów dolarów (ok. 26 mln zł) odszkodowania po tym, jak została zgwałcona w wynajętej nieruchomości w Nowym Jorku.

Turystka wynajęła mieszkanie w Airbnb. Została brutalnie zgwałcona
Airbnb zapłaci gigantyczne odszkodowanie (Getty Images)
bESBwzLp

Agencja Bloomberg podała, że Airbnb zapłacił turystce gigantyczne odszkodowanie. Australijka w Sylwestra 2015 r. została zgwałcona w wynajętym mieszkaniu w Nowym Jorku.

Ofiara i jej przyjaciele wieczorem odebrali klucze do posiadłości z pobliskiego sklepu. Następnie poszli do baru na Manhattanie, by świętować Nowy Rok.

bESBwzLr

Napastnik ukrywał się w łazience. Kobieta zgwałcona w mieszkaniu Airbnb

Niedługo po północy kobieta postanowiła sama wrócić do mieszkania. Nie wiedziała, że w łazience ukrywa się obcy mężczyzna. Napastnik przyłożył jej nóż do gardła i zgwałcił ją.

Sprawca uciekł, ale został zatrzymany przez policję. Okazało się, że miał komplet kluczy do mieszkania. Mężczyzna miał dorobić je, gdy wcześniej sam wynajmował lokal.

bESBwzLx

Bloomberg podaje, że firma Airbnb zapłaciła Australijce 7 mln dolarów odszkodowania (ok. 26 mln zł). Kobieta podpisała ugodę, która zakłada, że nie może obwiniać ani pozwać Airbnb oraz gospodarza mieszkania, w którym doszło do incydentu.

Zobacz także: Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESBwzLS
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić