TVP Info pisze o cenach paliw w Niemczech. "Biją rekordy"

71

Na portalu tvp.info pojawił się materiał o rekordowych cenach paliw w Niemczech. Powołano się w nim na informacje przekazywane przez tabloid "Bild".

TVP Info pisze o cenach paliw w Niemczech. "Biją rekordy"
Stacja paliw (Getty Images, Teka77)

"Ceny ropy i benzyny biją kolejne rekordy; politycy zastanawiają się, jak takiej sytuacji mogą przeciwdziałać" - pisze tvp.info, przytaczając informacje z poniedziałkowego wydania "Bilda".

Przez weekend można było zapłacić mniej nawet o 44 eurocentów za litr benzyny, jeśli pojechało się zatankować auto na czeskiej stacji benzynowej - zaznaczył tabloid.

Przykład? W Dreźnie litr benzyny Super kosztował w niedzielę rano 1,779 euro, a w oddalonym o około 40 km czeskim Chlumcu tylko 1,34 euro. To różnica na poziomie 43,9 eurocenta na litrze. Jeżeli ktoś zatankował cały zbiornik, to mógł zaoszczędzić nawet 30 euro!

Ceny ropy naftowej i benzyny osiągnęły pod koniec tygodnia najwyższy poziom od wielu lat; w poniedziałek cena oleju napędowego również osiągnęła nowy rekordowy poziom - podkreśla ADAC, którego cytuje tvp.info.

Drożyzna na polskich stacjach paliw

Z potworną drożyzną mierzą się również polscy kierowcy. W wielu rejonach kraju benzyna "95" kosztuje już przeszło 6 zł/litr. Ostatnio skontaktował się z nami czytelnik, który na stacji Orlenu ujrzał cenę 6,19 zł/litr "95" (czytaj więcej >>>).

Zeszła środa pod Legnicą. To jest dopiero szok - napisał czytelnik.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić