BOB| 

Tyle zarabia na nim Polsat. "Nasz nowy dom" to złoty interes

15

Katarzyna Dowbor i jej ekipa remontowa zaskarbili sobie serca wielu fanów w całej Polsce. To przekłada się na wyniki oglądalności programu "Nasz nowy dom", a dzięki temu telewizja Polsat kasuje niezłe pieniądze z reklam.

Tyle zarabia na nim Polsat. "Nasz nowy dom" to złoty interes
Wiele rodzin chciałoby wziąć udział w programie (AKPA, Gałązka)

Jednym ze stałych elementów ramówki Polsatu jest program "Nasz nowy dom". Polacy go uwielbiają, więc nie dziwi fakt, że stacja decyduje się na kolejne sezony. Wiosną 2023 roku zobaczymy nowe odcinki, a to oznacza, że twórcy słynnego programu będą mieć okazję do świętowania 10-lecia.

Polsat świetnie zarabia na programie "Nasz nowy dom"

To będzie już dwudziesty sezon programu. Katarzyna Dowbor i jej ekipa remontowa odmieni życie kolejnych Polaków. Przy okazji Polsat nieźle na tym zarobi, bo dla tej telewizji to kura znoszące złote jaja.

Polsat kasuje wielkie pieniądze z reklam, które pokazywane są w trakcie programu. Portal wirtualnemedia.pl zdradza, że 30-sekundowy spot kosztuje aż 70 tys. złotych. W 2019 roku 13. sezon programu "Nasz nowy dom" tylko na reklamach zarobił dla Polsatu około 50 mln złotych.

Money.pl z kolei dodaje, że w całym 2019 roku dochody z reklam przekroczyły 100 mln złotych. To był najlepszy okres w historii tego programu. Dopiero potem zaczęły pojawiać się spadki.

W 2020 roku wyniki finansowe były już słabsze. Polsat na reklamach w trakcie 15. sezonu zarobił 47,21 mln zł. Z kolei 16. sezon, który emitowano jesienią, dał wpływy do budżetu Polsatu na poziomie 35,16 mln zł.

Program wprawdzie zaczął zarabiać mniej, ale to i tak wciąż ogromne pieniądze. Dlatego można się spodziewać, że "Nasz nowy dom" jeszcze długo będzie emitowany w telewizji Polsat.

Formuła programu jest bardzo prosta. Zgłaszają się do niego ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i mieszkają w złych warunkach. Po selekcji Katarzyna Dowbor odwiedza rodziny w potrzebie, a następnie podejmuje decyzję, czy jej ekipa wyremontuje dany dom. W ten sposób program "Nasz nowy dom" odmienił już życie wielu Polaków.

Zobacz także: Klęska PO i PiS. "Ludzie tego nie rozumieją"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić