Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

W przyszłym roku 2 mln Polaków może zostać odciętych od telewizji. Na ratunek ruszają parafie

57
Podziel się

To może być telewizyjny Armagedon. Już w przyszłym roku w 2 mln polskich domów może zabraknąć telewizji. W tylu gospodarstwach domowych Polacy nie będą mogli odbierać telewizji naziemnej w nowym standardzie. Pomóc w akcji informacyjnej na temat zmian mają parafie.

W przyszłym roku 2 mln Polaków może zostać odciętych od telewizji. Na ratunek ruszają parafie
Bez wymiany telewizora na nowy się nie obejdzie (Pixabay)
bFdNXGiJ

W ponad 2 mln domów w Polsce może zostać odciętych od naziemnej telewizji. W marcu 2022 r. rozpocznie się zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej poprzez zamianę dotychczasowego systemu DVB-T na bardziej efektywny DVB-T2/HEVC. Od lipca do oglądania cyfrowo kanałów naziemnych będzie konieczny telewizor zgodny ze standardami systemu DVB-T2. Jeżeli nie wymienialiście telewizora w ciągu dwóch ostatnich lat, to najpewniej nie możecie odbierać telewizji w tym standardzie. Większość smartTV z rozdzielczością 4K/UHD ma już wbudowany dekoder nowego standardu.

W informowaniu Polaków mają pomóc parafie. Dyrektor Krajowego Instytutu Mediów Mirosław Kalinowski jest zdania, że najbardziej zagrożone i nieuświadomione zmianą są "gospodarstwa niekorzystające z internetu, gospodarstwa jednoosobowe, osoby powyżej 60 roku życia". Dlatego też plakaty informujące o zmianach pojawią się na poczcie, w parafiach.

bFdNXGiL

Czym różni się standard DVB-T od DVB-T2? Cyfrowa telewizja naziemna w nowym standardzie będzie mogła być odbierana w lepszej jakości obrazie i dźwięku. Zmiana z DVB-T na DVB-T2 spowodowana jest tym, że Komisja Europejska zdecydowała o oddaniu części częstotliwości DVB-T dla sieci LTE. Cena nowego odbiornika będzie zależeć od oczekiwań co do wielkości i funkcjonalności nowego telewizora.

Zobacz także: Były minister został przedsiębiorcą. Ocenia Polski Ład
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNXGjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(57)
biedak
miesiąc temu
POZEW ZBIOROWY od skarbu państwa za modernizację/wymianę sprawnych telewizorów.
Alex
2 miesiące temu
I bardzo dobrze może w końcu ludzie zmondzeją jak przestaną oglądać TV PIS
RAS
2 miesiące temu
kolejny już raz wprowadza się zmianę systemu. To oszczędność, tylko oszczędność nadawcy i koszty wszystkich, w tym najuboższych. Pasmo zostało zabrane dla telefonii 5 G, czyli nie ma państwa. Znam się, powinno być 1000 kanałów, dużo bezpłatnych, reszta za 30 złotych. W roku 1992 piosenka: 57 kanałów(a na nich nic). Telewizja satelitarna była darmowa, i atrakcyjna.
bFdNXGjn
POLAK
2 miesiące temu
Następny dobrowolny przymus jak przejcie z SECAM na PAL
maq
2 miesiące temu
I super. Nie mam zamiaru zmieniać TV. Do oglądania filmów wystarcza, a przynajmniej się nikt o abonament nie będzie czepiał.
Danka
2 miesiące temu
I BARDZO dobrze telewizja kłamie,propagandą i nic więcej.
XYZ
2 miesiące temu
No i bardzo dobrze . Ja już 2,5 roku nie oglądam telewizji i jestem zdrowszy fizycznie i psychicznie .
tgry
2 miesiące temu
to akurat prozdrowotne
vvvv
2 miesiące temu
zmowa rządzących z producentami,ciekawe ile wzięli w łapę
CtM
2 miesiące temu
niech parafie się spieszą! bo tv Wam nie będzie można oglądać!!! 😱😱😱
jola
2 miesiące temu
parafie nie są od tego
nowoczesny
2 miesiące temu
jeśli pisowski, totalitarny reżim pisoski wyłączy mi TVN, to niby skąd mam się dowiedzieć, że pani wiceprzewodnicząca KE Helena Dalli opracowała zalecenia dot. „komunikacji inkluzywnej” i tak np. zamiast „Boże Narodzenie" ma być "okres świąteczny", niemile widziane są też zwroty „Miss”, „Mrs” czy francuski „Mesdames et Messieurs” aby w miejsce imion o rodowodzie chrześcijańskim wstawiać kosmopolityczne odpowiedniki, tj. by zamiast „Marie (Maria) i Jean (Jan) są parą międzynarodową” używać „Malika i Jules (Juliusz)" Jestem dumny z bycie Europejczykiem !!!
emeryt
2 miesiące temu
dekoder za 70 zł załatwi problem, tylko że oni liczą na zyski szwabskich marketów, myślą że każdy poleci zmieniać telewizor
bFdNXGjf
SiostraLamia
2 miesiące temu
Uff, ale się zdenerwowałam na początku... już myślałam, że to dotknie wszystkich, a po komentarzach widać, że sprawa dotyczy tylko hołotę i prostaków ze wsi, co to tylko reżimowy tvpis oglądają ! Na szczęście zmiana ta nie obejmuje młodego, wykształconego, tolerancyjnego i samodzielnie myślącego elektoratu opozycji, wyznającego tylko TVN !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić