Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KBB
|

Węgry straciły unijną ochronę. Orban złamał prawo wspólnoty

60
Podziel się:

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że Węgry złamały unijne prawo imigracyjne. W związku z tym, agencja Frontex wycofała wszystkich swoich pracowników z tego kraju. Wrócą dopiero, gdy Budapeszt zastosuje się do unijnego prawa.

Węgry straciły unijną ochronę. Orban złamał prawo wspólnoty
Europejska agencja chroniąca granice wspólnoty wycofuje się z Węgier. (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)

Frontex to Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej, swoją siedzibę ma w Warszawie. Agencja, która dba o bezpieczeństwo granic w krajach Wspólnoty, zawiesza działalność na Węgrzech. To reakcja na wyrok TSUE, który stwierdził, że Węgry złamały unijne prawo imigracyjne.

Węgry zignorowały orzeczenie TSUE i nie chcą dostosować się do praktyk azylowych. Przypomnijmy, w grudniu 2020 roku TSUE orzekł, że Węgry łamią prawo unijne, bo ograniczają uchodźcom prawo do ubiegania się o azyl. Co więcej, siłą deportują ich do Serbii. Jednak Budapeszt odrzuca wprowadzenie narzucanych przez UE zmian.

Zobacz także: Lockdown. Pomoc dla firm. Gdańsk zwolni częściowo z koncesji na alkohol

Dlatego też Frontex zawiesiła działalność w tym kraju. To pierwszy przypadek, gdy agencja opuszcza jakiekolwiek państwo członkowskie.

Agencja od lat może liczyć na spore wsparcie finansowe z Brukseli. Jednak teraz stanęła w obliczu wewnętrznego kryzysu, po tym, jak na jaw wychodzą informacje wsparte szeregiem dowodów, że Frontex była współwinna łamania praw człowieka na dużą skalę w Grecji.

Unijna agencja ds. zwalczania nadużyć finansowych już bada sprawę. Agencji zarzuca się nękanie, niewłaściwą alokację funduszy oraz niewłaściwe prowadzenie działalności, które doprowadziło do ​​exodusu sporej liczby pracowników.

Trwa również wewnętrzne dochodzenie w agencji, które ma wyjaśnić udziału Frontexu w przymusowej relokacji do Turcji osób ubiegających się o azyl w Grecji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
aaa
rok temu
brawo da Węgier popieram
Baramaszek
rok temu
To Unia każe sobie płacić za ochronę? Coś jakby mafia... w Królowym Moście U pana Boga w ogródku.
TakTrzymac
rok temu
Brawo Wegry, Viva Orban.
Horban
rok temu
Wyrzucić Węgry z Unii.
Emilian58
rok temu
Ujnia stawia na beżowych od dawna. Wymieszać Europę i upokorzyć to zadanie tej ujni i owszem.
rio bravo
rok temu
Orban i Kaczyński - to dwaj ostatni Mohikaninowie w Europie, którzy poznali się na UE i dlatego nas przed nią bronią
3333
rok temu
Instytucje unijne znają się dobrze tylko na gender, sprawach łóżkowych i na inwersjach seksualnych. Mają słuszność Węgrzy broniąc swojego terytorium.
&&&&&
rok temu
BRAWO dla UE !!!!!
Locke
rok temu
No to przypomnę że na węgrzech aborcja jest legalna do 12 tygodnia a w przypadku gwałtu do 18 tygodnia. Jak również szczepionki kupują tak od Rosji i Chin. Sa również niezależni od kościoła. lekcje religii są opcjonalne a obowiązkowe etyki. I tyle mamy z nimi wspólnego.
iwar
rok temu
Wywalić satrapę ze wspólnoty! Niech sam buduje "dobrobyt" Węgier!
Nie niewolnik
rok temu
Bardzo dobrze , popieram , wszystkie państwa pod okupacją UE powinny zrobić TO SAMO !!!
neutralny
rok temu
BRAWO a po co Oni?
Trzeżwy
rok temu
Kto pisze te komentarze? Bardzo dobrze zareagowała Unia - kto się nie stosuje do ogólnie przyjętych zasad na które się umówiono? Wyobraźcie sobie członka Wspólnoty który olewa uchwały i np.nie płaci czynszu,bo oszczędza na urlop na Kanarach....Wtedy się podejmuje wobec takiego opornego odpowiednie środki do drogi sądowej włącznie....
Emeryt
rok temu
KimCzyński także chce by wyrzucono nas z Unii. Bardzo chce by już nic nie przeszkadzało mu we wprowadzaniu dyktatury komunistycznej w Polsce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić