aktualizacja 

Wspaniałe wieści dla seniorów. Chodzi o emeryturę

609

Drożyzna bardzo mocno daje się we znaki. Odczuwają ją zarówno młodsi, jak i starsi. Teraz los uśmiechnął się do seniorów. Dodatkowy zastrzyk gotówki otrzymają wcześniej, niż początkowo zapowiadano.

Wspaniałe wieści dla seniorów. Chodzi o emeryturę
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Juana Mari Moya)

Już jakiś czas temu stało się jasne, że w 2022 roku ponownie wypłacona zostanie 14. emerytura. To świadczenie miało trafić na konta seniorów jesienią. Teraz pojawiły się jednak informacje, że przelewy będą wykonywane wcześniej.

Rząd pośpieszy się z wypłacaniem seniorom bonusowych świadczeń. Czternastą emeryturę, która zwykle zasilała ich konta jesienią, otrzymają już w sierpniu - podaje Radio Zet, powołując się na wykaz prac legislacyjnych Rady Ministrów.

Czternastka, w przeciwieństwie do trzynastki, jest limitowana. Im wyższa emerytura, tym skromniejszy dodatkowy przelew. Pełne wsparcie - 1217,98 zł na rękę - otrzymają te osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto.

Czternasta emerytura. Ile wyniosą przelewy?

A co w przypadku tych, którzy dostają więcej niż 2900 zł brutto? Czternastka dla takich osób zostanie pomniejszona zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Poinformowano już, że czternasta emerytura nie może być niższa niż 50 zł. Zatem ci, którzy dostają przynajmniej 4188,44 zł, nie uzyskają takiego zastrzyku gotówki.

By otrzymać wsparcie, trzeba spełnić jeszcze jeden warunek. Będzie ono przysługiwać tym, które nie będą miały zwieszonego prawa do świadczenia podstawowego na dzień 31 lipca 2022 roku.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić