Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Wspaniałe wieści dla seniorów. Chodzi o emeryturę

297
Podziel się:

Drożyzna bardzo mocno daje się we znaki. Odczuwają ją zarówno młodsi, jak i starsi. Teraz los uśmiechnął się do seniorów. Dodatkowy zastrzyk gotówki otrzymają wcześniej, niż początkowo zapowiadano.

Wspaniałe wieści dla seniorów. Chodzi o emeryturę
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Juana Mari Moya)

Już jakiś czas temu stało się jasne, że w 2022 roku ponownie wypłacona zostanie 14. emerytura. To świadczenie miało trafić na konta seniorów jesienią. Teraz pojawiły się jednak informacje, że przelewy będą wykonywane wcześniej.

Rząd pośpieszy się z wypłacaniem seniorom bonusowych świadczeń. Czternastą emeryturę, która zwykle zasilała ich konta jesienią, otrzymają już w sierpniu - podaje Radio Zet, powołując się na wykaz prac legislacyjnych Rady Ministrów.

Czternastka, w przeciwieństwie do trzynastki, jest limitowana. Im wyższa emerytura, tym skromniejszy dodatkowy przelew. Pełne wsparcie - 1217,98 zł na rękę - otrzymają te osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto.

Czternasta emerytura. Ile wyniosą przelewy?

A co w przypadku tych, którzy dostają więcej niż 2900 zł brutto? Czternastka dla takich osób zostanie pomniejszona zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Poinformowano już, że czternasta emerytura nie może być niższa niż 50 zł. Zatem ci, którzy dostają przynajmniej 4188,44 zł, nie uzyskają takiego zastrzyku gotówki.

By otrzymać wsparcie, trzeba spełnić jeszcze jeden warunek. Będzie ono przysługiwać tym, które nie będą miały zwieszonego prawa do świadczenia podstawowego na dzień 31 lipca 2022 roku.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(297)
Ana
7 miesięcy temu
Jakoś prawda wam przeszkadza, bo to piszę jest kasowane . Dlaczego nie można pisać że drożyzna to u nas żadna Dostajecie tyle że narzekać powinno być wam wstyd A jak tak niektórym osobom źle to czemu nie skorzystać z tego dobrobytu poza granicami Polski - mojej Umiłowanej Ojczyzny❤
Algira
7 miesięcy temu
A wybory lada dzien I ciemny lud to kupi
gość
7 miesięcy temu
Niech nie robią cyrku tzn.13-ta czy14-ta,niech zostaną miesięczne ale prawidłowo policzone po podwyżkach żeby ludzie mogli za to godnie wyżyć i zapłacić wszystkie świadczenia,nie każdy może być politykiem żeby sobie na to pozwolić
Dudoinflacja
7 miesięcy temu
Dwa lata temu kostka masła kosztowała 5 zł, a teraz 10 zł. To jest właśnie dudoinflacja.
Zawiedzony
7 miesięcy temu
Jaki ja byłem głupi przepracowałem 51 lat i mam trochę wysza emeryturę to dlatego nie dostanę 14 a ci co przepracowali 15 lat w nagrodę dostaną 14 to jest dom waryjatow
Oszukanych
7 miesięcy temu
Dlaczego premier kłamie ze ma dobrą wiadomość dla wszystkich emerytów skoro ci którzy byli solidni i długo pracowali dostaną 0 złotych
Krystyna
7 miesięcy temu
To wspaniała wiadomość!!! Szczególnie dla tych, którym się nie chciało...
Wiesiek
7 miesięcy temu
Od czego zależy wysokość świadczenia emerytalnego? Od długości aktywności zawodowej, Od warunków wykonywania pracy i ich szkodliwości na zdrowie, od ciężkości pracy, od zajmowanego stanowiska i związaną z nim odpowiedzialnością! Ci którzy mają niższą emeryturę zwykle żyli spokojniej, mniej odpowiedzialnie i przyjemniej! Dlaczego więc karać tych, którzy od siebie dawali więcej i wyróżniać tych, którym na przykład nie chciało się chodzić ani do pracy, ani do szkoły? TOŻ TO NORMALNIE JEST PATOLOGIA!!!!
Lucy
7 miesięcy temu
14 wszystkim się należą my płacimy wysokie podatki i mamy prezenty komuś robić kto przepracował 10 lat nie ma takiej zgody
Emwryt
7 miesięcy temu
Znałem firmę gdzie od prezesa do sprzątaczki zarabiali najniższa krajowa ,prezes jeździł porsze,sprzątaczka fordem ,czy emeryci takich firm dostaną czternastkę nie okrojonym,a górnicy odprowadzając stawkę do zusu w faktycznie zarobionych pieniędzy nie będą mieć prawo do czternastki ,
Henryk
7 miesięcy temu
To złodzieje zabrali mi dwa tysiące z odprawy po 45 latach pracy to niby nowy ład okradanie
Echo
7 miesięcy temu
Myślę że czternastki powinni dostać tylko emeryci płacący podatki. W obecnej chwili wielu emerytów nie płaci podatku dochodowego, a więc ma więcej niż ci co płacą podatek dochodowy. I zapierdzielali dłużej.
1300 zl. nett...
7 miesięcy temu
nie z lenistwa.. przez 7 lat emerytura wzrosła o 200 zł miska zupy u synowej, dostęp do internetu zanim wyprowadzę psa. ILE MI TRZEBA Ministrze.? .a panu , na ile Panu. pani z Rządu , sejmu starczy.
Rencista
7 miesięcy temu
Ochłapy a nie zastrzyk. "Zastrzyki" to dają sobie wszelkiej maści politycy, którym z serca życzę takiego samego losu, jaki zgotowali polskim rencistom. Dla Ukraińców jest wszystko. Dla Polaków okruszki. Oby was jasny szlag trafił.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić