Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Wybierasz się nad Morskie Oko? Sprawdź nowe ceny parkingów

11
Podziel się:

Ceny parkingów w polskich górach mogą zaskoczyć. Od kwietnia Tatrzański Park Narodowy zmienił ceny parkingów na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie. W szczycie sezonu i w weekendy jest najdrożej. Należy także pamiętać, że bilet można zakupić tylko za pośrednictwem strony internetowej.

Wybierasz się nad Morskie Oko? Sprawdź nowe ceny parkingów
Tatrzański Park Narodowy wprowadził zróżnicowane ceny na parkingach w rejonie Morskiego Oka (Palenica Białczańska, Łysa Polana) (Facebook)

Tatrzański Park Narodowy wprowadził zróżnicowane ceny na parkingach w rejonie Morskiego Oka - Palenica Białczańska i Łysa Polana w zależności od tego, czy rezerwacja miejsca parkingowego dotyczy weekendu, czy dni w tygodniu, wysokiego bądź niskiego sezonu. W dni mniej popularne parking będzie tańszy niż dotychczas, a w dni najpopularniejsze – w sezonie czy w weekendy – droższy.

Chcemy w ten sposób zachęcić turystów do przyjazdu poza sezonem, najlepiej między poniedziałkiem a piątkiem - wyjaśnia TPN.

Według nowego cennika bilet będzie można kupić już od 25 zł, a w szczycie sezonu po 45 zł.

Przedstawiciele TPN przypominają, że wszyscy turyści, którzy chcą dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, muszą wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety.

Możliwość opłat u obsługi parkingu jest wyłączona, nawet jeśli dostępne są wolne miejsca - podkreśla TPN.

W sprzedaży online są wszystkie miejsca parkingowe w tym rejonie: Palenica Białczańska oraz Łysa Polana. Posiadając e-bilet, turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach oraz osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami.

Zwracamy także uwagę na to, że w sieci funkcjonują bilety elektroniczne na inny parking komunikowane jako "parking do Morskiego Oka", nienależący do TPN i takich e-biletów nie uwzględniamy. Prosimy zwracać uwagę na źródło i opis usługi, którą Państwo wykupują - przestrzega TPN.

Dla osób nieposiadających konta do płatności internetowych TPN uruchomił możliwość zakupu biletu z płatnością gotówkową w Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44), który jest czynny codziennie od 7:30 do 15:30 (bilet można kupić najpóźniej do godz.15:00). Warunkiem zakupu na dany dzień jest dostępność miejsc.

Zobacz także: Inflacja nadal wzrasta. Ekspert o możliwych zmianach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
GOSC
3 miesiące temu
PROLIFE KAJA URSZULA GODEK ALE MASZ PASKUDNY BRUDNY BEBECH CIAZOWY !A CO W NIM SIEDZI ???LOMEK TOMEK NIEORZYTOMEK 😂😂😂😂😂 COS MI SIE WYDAJE ZE KARMA WROCILA TYM COS LUDZI NAKARMILA I WIC SIE BEDZIESZ Z BULU JAK ZMIJA ZA LUDZKIE CIERPIENIA PIEKLO LUDZKIE TRAGEDIE RODZINNE I SMIERC MATEK PRZY PORODACH ZA BOL DZIECI KTORE ZOSTALY BEZ MATEK !!! WIJ SIE PROLIFE Z BULU PRZY PORODZIE AZ ROZEDRZE CIE NA STRZEPY TA FORMA ULOMNA TOMNA NIEPRZYTOMNA.AMEN
O MATKO JEDYN...
3 miesiące temu
Co to góralom nalało się wody.To dopiero początek prezentu od PIS
Emeryt
3 miesiące temu
Kupiłem działkę nad morzem.
Dwcx
3 miesiące temu
Parki Narodowe to pokłosie komunizmu. Całe rodziny siedzą w zarządach i ciągną kasę od ludzi.
Pan Jan
3 miesiące temu
To wszystko wina PiSu bo ta wysoka inflacja jest im na rękę, wyższe ceny to wyższe wpływy z podatków i więcej można dać bezrobotnej ciemnocie żeby na nich głosowali i żeby byli dalej przy korycie...
Zenek
3 miesiące temu
Dostaniecie chciwe gorole w tym roku po kieszeni. Bardzo dobrze.
derek
3 miesiące temu
Urlop w "Tatrach" to obciach.
Zlotowka
3 miesiące temu
Tam nie ma po co jechać,syf kila i mogila i Chinska tandeta.
cepr
3 miesiące temu
walić górali. przebiegły to i chytry narodek
Hehehe
3 miesiące temu
Uprzejmie informuję TPN , że nie wybieram się do nich już nigdy więcej w życiu. Tak samo jak i do Zakopanego . Byłem tam zbyt wiele razy. Naprawdę wystarczy mi już pazerności, kitu, tandety oraz chińskiej góralszczyzny
8888
3 miesiące temu
I bardzo dobrze! Tatry nie są dla biedoty! Przy wysokich cenach będzie więcej miejsca. Hołota nie zadepcze tak Tatr.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić