aktualizacja 

Zarabiaj na żołędziach. Ceny skupu szaleją

154

Pieniądze leżą na ulicy, a konkretnie w parkowych alejkach ukryte między spadającymi liśćmi. Oprócz orzechów czy kasztanów chętnie przyjmowanych do skupów, tej jesieni triumfują także popularne żołędzie. Cena za kilogram wprawia w zdumienie.

Zarabiaj na żołędziach. Ceny skupu szaleją
Pieniądze leżą u naszych stóp. Sprawdź gdzie w twojej okolicy znajduje się skup żołędzi (pexels, Valeriia Miller)

Podczas gdy rząd zachęca obywateli do zbierania chrustu, coraz popularniejsze stają się także inne formy zbieractwa. Dary jesieni w postaci orzechów, owoców dzikiej róży czy pigwy chętnie wykorzystywane w przemyśle cukierniczym lub do wyrobu nalewek od lat cieszą się popularnością.

Jednak o tym, że do skupów równie chętnie przyjmowane są tak popularne w parkach kasztany czy żołędzie nie wie każdy. Owoce kasztanowca czy dębu świetnie sprawdzają się jako pasza dla dzikich zwierząt, zatem chętnie skupowane są przez leśników.

Dlaczego o wiele bardziej warto szukać owoców dębu, skoro kasztanowce są w polskich parkach o wiele popularniejsze i łatwo dostępne? Odpowiedź jest prosta: ze względu na cenę.

Podczas gdy ceny skupu kasztanów od lat utrzymują się na podobnym poziomie i w niewielu lokalizacjach wykraczają poza kwotę 1,50 złotych za kilogram, na żołędziach naprawdę można zarobić wielokrotność tej sumy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kawa z żołędzi

Ceny w skupach za żołędzie szypułkowe zaczynają się od 2 złotych za kilogram, ale na tym nie koniec. Na warszawskim Żoliborzu oferowana kwota za dębowe owoce to już 4 złote, a rekordowa stawka, czyli całe 5 złotych za kilogram wypłacana jest dla zbieraczy w Przewalu.

Warto także zainteresować się tematem jeśli w naszym mieście funkcjonuje zoo. Ogrody zoologiczne raczej nie oferują zapłaty za przyniesione owoce dębu i kasztanowca, ale zwierzęta na pewno będą nam wdzięczne za pomoc w dostarczaniu posiłków. Trzeba jednak pamiętać, żeby wyselekcjonowane owoce były suche i nie podchodziły pleśnią.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić