Złapiesz się za głowę. Pokazała paragon za paliwo z 2020 roku

61

Podwyżki cen paliw w naszym kraju mocno dały po kieszeni Polakom. Od kilku miesięcy za litr benzyny trzeba zapłacić ok. 6 zł. Jedna z internautek pokazała paragon za paliwo z kwietnia zeszłego roku. Był to początek pandemii. Cena? Można złapać się za głowę.

Złapiesz się za głowę. Pokazała paragon za paliwo z 2020 roku
3,55 zł za litr benzyny? Tak było w kwietniu ubiegłego roku. (Facebook, Pixabay)

3,55 zł za litr benzyny? Tak było jeszcze na początku pandemii. Teraz o takiej cenie polscy kierowcy mogą tylko pomarzyć. Obecnie za litr popularnej 95-tki trzeba zapłacić ok. 6 zł.

Pani Dorota opublikowała na Facebooku zdjęcie paragonu ze stacji benzynowej z kwietnia ubiegłego roku. "Dobre wspomnienie z dziwnego czasu" - napisała.

Jak widzimy na paragonie, litr benzyny 95 na stacji paliw w Warszawie kosztował w kwietniu 2020 r. 3,55 zł za litr. Użytkowniczka Facebooka za 34,72 litra benzyny zapłaciła 123,26 zł.

W kwietniu 2020 r. - 3,55 zł, obecnie 5,70 zł

Obecnie na tej samej stacji, na której tankowała pani Dorota, benzyna PB 95 kosztuje już 5,70 zł. To o 2,15 zł drożej niż w kwietniu ub. roku. Gdyby autorka wpisu dzisiaj zatankowała taką sama ilość paliwa, zapłaciłaby już 197,90 zł, czyli 74,64 zł więcej niż na początku pandemii.

"Jak za LPG dzisiaj", "Zachowaj go! Kiedyś będzie warty sporo" - piszą internauci pod postem pani Doroty.

Tamte ceny były spowodowane pandemią i lockdownem. Przez mniejsze zapotrzebowanie na paliwa, ceny poleciały na łeb na szyję. Teraz, wraz z odmrożeniem gospodarki, wracamy do normy. O cenach zaczynają decydować czynniki rynkowe - tłumaczył jakiś czas temu niskie ceny paliw Jakub Bogucki, ekspert portalu e-petrol.
Zobacz także: Dlaczego tak podrożały paliwa? Współwinny NBP i wysokie podatki
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić