Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Złe wieści ws. 500 plus. Minister pozbawiła Polaków złudzeń

125
Podziel się:

Inflacja nieustannie drenuje budżety Polaków. Jednocześnie pożera przeróżne świadczenia, w tym m.in. 500 plus. Rodzice liczą na waloryzację tego wsparcia, tymczasem ich nadzieje gasi minister rodziny Marlena Maląg.

Złe wieści ws. 500 plus. Minister pozbawiła Polaków złudzeń
Marlena Maląg (Getty Images, SOPA Images)

Z szacunków ekspertów wynika, że aktualnie 500 plus jest warte już tylko 352 zł. Jest to oczywiście efekt drożyzny i inflacji. Od wielu miesięcy mówi się, że to świadczenie należałoby zwaloryzować.

W czerwcu możliwość takiego ruchu sugerowali politycy PiS. - Nie zaprzeczam, ale też nie potwierdzam, że przedstawimy propozycje ws. waloryzacji 500 plus. Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500 plus należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - mówił poseł PiS Paweł Lewicki, cytowany przez "Fakt".

W projekcie budżetu na 2023 rok nie ma jednak nawet pół słowa o podwyżce 500 plus. O braku waloryzacji świadczenia minister rodziny Marlena Maląg opowiedziała również w trakcie wywiadu dla "Faktu".

Na chwilę obecną nie przewidujemy waloryzację wysokości świadczenia 500 plus, ale kompleksowe wsparcie dla rodzin w różnych obszarach tak, by polityka rodzinna była systemowa i kompleksowa. Dlatego podaję jako przykład: dzisiaj młodzi rodzice od urodzenia dziecka do osiągnięcia przez nie 18. roku życia tylko z dwóch programów (300+ i 500+) mogą liczyć na wsparcie państwa w wysokości 120 tys. zł. W roku 2015 r. takich świadczeń nie było - powiedziała.

Nowe wsparcie dla rodziców?

Maląg podkreśliła też, że potrzebne są nowe elementy. Zapewniła, że są one już "określone" i "zbadane". Rząd zdaje sobie sprawę z konieczności pomocy dla rodziców dzieci do trzech lat i popracowania nad polityką mieszkaniową.

Młodzi ludzie, by podejmować decyzję o zakładaniu rodziny, do tego, by rodziło się pierwsze i kolejne dziecko, potrzebują stabilnej pracy. Będziemy dążyć do eliminacji umów zlecenie - zaznaczyła minister rodziny.
Zobacz także: Jak odbudować TVP po erze Kurskiego? "Nie da się. Potrzebny reset"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
vvv
4 dni temu
pozbawiając ludzi pieniędzy łatwiej można ich przymusić do czegokolwiek - rodzaju pracy, zachowania itd. Jest bardziej sterowalny.
Polak patriot...
3 miesiące temu
Młodzi są przeciwko Pisowi dlatego tą mafia chce się na młodzieży zemścić ale to tylko do czasu.
Smok
3 miesiące temu
Co jeszcze , może bibry z paparami ? Ja się pytam gdzie uczciwa waloryzacja emefytur a nie 13 i 14 zresztą nie dla wszystkich .
Ojoj
3 miesiące temu
Trudno, trzeba w końcu zapracować a nie brać za darmo, albo jechać do ruskich Węgier, tam politycy Baremo Leczo i jego żona Eduarda Paprika rozdają socjale ochoczo
real
3 miesiące temu
Wspieranie Ukrainy kosztuje
kbb.
3 miesiące temu
Trzeba w szkołach uczyć matematyki a nie tylko historii i tym podobne. Wtedy ludzie będą umieli liczyć i oszczędzać. W szkole 60 lat temu w tygodniu było 5 lub 6 godzin matematyki, teraz 3godziny a nawet 2 w tygodniu.
jadwiga
3 miesiące temu
Nic się nie zmienia więc o co chodzi?Po co pisać o czymś czego nie ma?
kbb.
3 miesiące temu
Każda rodzina powinna mieć własne mieszkanie, małe ciasne ale własne. Proponuje przerabiać duże mieszkania na jednopokojowe i sprzedawać tanio bo z dotacją rodzinom z dzieckiem. Na większe powinni już sami zapracować. Co wy na to?
OLO
3 miesiące temu
ZABRAKOLO PAPIERU I TUSZU DO DODRUKU GLAPY
Jacek
3 miesiące temu
Młodzi ludzie mają się kształcić.Młodzi ludzie mają silny organizm.Młodzi ludzie zostaną elitą tego kraju. Natomiast seniorzy dostają śmieci.Nie są potrzebne 17 emerytury nawet 13 jest bez sensu. Senior swoje oddał nie w foteliku z klimatyzacją. Dajcie tym seniorom co przepracowali 40 lat godne emerytury , oni chcą z godnością spędzić czas co im pozostał.
Nie kasować
3 miesiące temu
Wezmę pińcet plus pod warunkiem że ta Pani mi da
Czesio
3 miesiące temu
Przestrzegam na PiS nie zagłosuje jeśli pieniędzy nie poczuje.
jarek
3 miesiące temu
tusk obiecał że podniesie ponad inflację.jego rozdawnictwo będzie chwalone przez lud.
Cenzura
3 miesiące temu
O2 cenzury się nie wstydzimy w razie czego dekrety autorytarne wprowadzimy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić