Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Zwolnienia grupowe w dużej sieci. Tysiąc osób straci pracę

5
Podziel się

W ciągu najbliższych dwóch lat w Grupie Eurocash pracę straci tysiąc osób. To efekt porozumienia zawartego z pracownikami. Spółka ma także zielone światło od UOKiK na przejęcie dwóch franczyzobiorców Delikatesów Centrum.

Grupa Eurocash w dwa lata zwolni tysiąc osób
Grupa Eurocash w dwa lata zwolni tysiąc osób (Materiały prasowe, Eurocash)
bELbMkQB

O zwolnieniach w Grupie Eurocash informuje "Puls Biznesu". Z zawartego z pracownikami porozumienia wynika, że pracę straci tysiąc osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Grupa jednocześnie zapewnia, że limit 1 tys. zwolnionych raczej nie zostanie przekroczony. Część osób może też zostać oddelegowana do innych obowiązków.

Niektóre z naszych biznesów są w trakcie procesów konsolidacyjnych, inne muszą przejść procesy restrukturyzacyjne - jak np. jednostka zajmująca się zaopatrzeniem gastronomii - tłumaczy "PB" rzecznik Eurocashu Jan Domański.

W trakcie pandemii koronawirusa dystrybutor zatrudnił niemal 1,2 tys. dodatkowych pracowników do początku czerwca. Mają oni pomagać w codziennym funkcjonowaniu sklepów, centrów dystrybucyjnych, a także hurtowni.

bELbMkQD
Zobacz także: Obejrzyj: E-handel rośnie dzięki pandemii. Brzoska: miliony nowych klientów

Natomiast Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na przejęcie dwóch franczyzobiorców sieci Delikatesy Centrum - podaje branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl. Grupa Eurocash przejmie zatem firmy FHC-2 oraz Madas.

UOKiK odstąpił od uzasadnienia swojej decyzji. Tłumaczył to tym, iż "decyzja w całości uwzględnia żądanie strony, nie rozstrzyga przy tym spornych interesów stron, nie została również wydana na skutek odwołania" - widnieje w komunikacie Urzędu.

bELbMkQJ

Wniosek do UOKiK Eurocash złożył 30 marca. "Nabycie wspólnej kontroli nastąpi poprzez nabycie udziałów w kapitałach zakładowych spółek przejmowanych" - czytamy w komunikacie" - czytamy w innym komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELbMkRe
KOMENTARZE
(5)
buhahahahaha
rok temu
ale dobrobyt za rządów pis
yjrr
rok temu
" Część osób może też zostać oddelegowana do innych obowiązków." tzn.do zamiatania
Młoda
rok temu
a jeszcze niedawno chwalili się, że przyjmą tysiąc osób...
bELbMkRf
Ala
rok temu
Wreszcie naucza sie ponownie szanowac prace. Polskie obiboczki... do pracy, pracy....
asdds
rok temu
nie martwcie się, są przecież wspaniałe miejsca pracy, za taką kasę o jakiej Niemiec czy Francuz nie śnił, otóż, biedra, lidl, orlen -stacje, kaufland itd....chętnie Was rodacy zatrudni. Potem wiecie jaka emerytura i profity,,,,,,,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić