Robert Czykiel| 

Powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski: same szkoły nie zarażają

1

Minister edukacji po raz kolejny uspokaja, że nie ma powodów do obaw przed powrotem dzieci do szkół. Jego zdaniem placówki edukacyjne nie są miejscami, w których koronawirus jest szczególnie groźny.

Powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski: same szkoły nie zarażają
Dariusz Piontkowski o powrocie dzieci do szkół (PAP)

1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. MEN podjął decyzję o powrocie do tradycyjnego nauczania. Nie wszyscy jednak pochwalają ten pomysł. Wiele osób się obawia, że to przyczyni się do nagłego wzrostu zachorowań na koronawirusa.

Dariusz Piontkowski uspokaja przed powrotem dzieci do szkół

Minister Dariusz Piontkowski jednak przy każdej okazji uspokaja, że nie ma powodów do paniki. Szef MEN przed powrotem dzieci do szkół śpi spokojnie.

Skoro w innych dziedzinach życia możemy w miarę normalnie funkcjonować, to nie ma powodu, by szkoły były zamknięte, same szkoły nie zarażają - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
Zobacz także: Koronawirus w Polsce i powrót do szkoły. Roman Giertych uderza w MEN

Piontkowski dodał, że dyrektorzy szkół już kilka tygodni temu dostali wytyczne. Mieli zatem czas, aby odpowiednio przygotować się na powrót dzieci do szkół. Czy w związku z tym szkoły są gotowe na rozpoczęcie roku?

Wydaje się, że tak - na początku sierpnia wybraliśmy wytyczne, w których wyraźnie wskazaliśmy, jak ma być zorganizowana nauka w nowym roku szkolnym, tak, aby zachować bezpieczne warunki przy stacjonarnym nauczaniu. Stacjonarne nauczanie to typowy sposób nauczania, który funkcjonował przez setki lat - komentuje minister.

Rozpoczęcie roku szkolnego już we wtorek 1 września. W tej chwili zdecydowana większość szkół będzie funkcjonować w tradycyjny sposób.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić