o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Ola Kowalczyk
|

Jacek Kurski błagał Boga. Dramatyczne chwile

26
Podziel się

Poprawia się stan Piotra Semki. Dziennikarz, który z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 trafił do szpitala pod respirator, oddycha już samodzielnie. Jacek Kurski nie ma wątpliwości, czyja to zasługa.

Jacek Kurski błagał Boga. Dramatyczne chwile
Piotr Semka wraca do zdrowia. Jacek Kurski mówi o cudzie wywołanym "szturmem modlitewnym". (AKPA)
bEheHmwl

Pod koniec marca media obiegły niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Piotra Semki. Dziennikarz współpracujący m.in. z tygodnikiem "Do Rzeczy", "Rzeczpospolitą" czy radiową Trójką, trafił do szpitala MSWiA w Warszawie. Informacje potwierdził wówczas premier Mateusz Morawiecki, który prosił o modlitwy za dziennikarza. O duchowe wsparcie dla przyjaciela (obydwaj dziennikarze pochodzą z Gdańska, są absolwentami tego samego liceum) prosił również na Twitterze Jacek Kurski. Stan publicysty określano wówczas jako ciężki. Semka był podłączony do ECMO, aparatu w dużym uproszczeniu nazywanym płucosercem, które zastępuje pracę tych narządów. W przypadku chorych na COVID-19 zastosowanie ECMO nazywane jest często "terapią ostatniej szansy", bardzo inwazyjną, ale mogącą uratować życie.

Kilka tygodni temu Jacek Kurski w rozmowie z "Super Expressem" wyznał, że "błaga Boga, by Piotr przeżył". W poniedziałek redaktor TVP Jacek Łęcki przekazał, że Semka powoli wraca do zdrowia. Te najnowsze doniesienia skomentował w rozmowie z wymienioną gazetą prezes telewizji publicznej. Kurski ujawnił też więcej szczegółów na temat stanu przyjaciela.

bEheHmwn
Zobacz także: Młoda gwardia w TVP zastępuje dotychczasowe gwiazdy
"Piotr wyszedł z ECMO, przeszedł pod respirator, ale już nie pobiera zbyt dużo tlenu i oddycha samodzielnie. Piotr mruga oczami, otwiera oczy, reaguje palcami i oczami na komunikaty, więc jest wstępna faza nawiązania z nim kontaktu. Światło w tunelu jest coraz większe, z czego bardzo się cieszymy. Teraz nastąpi część terapii, później rehabilitacja. Fizyczna kondycja będzie wymagała rehabilitacji, z psychiką z kolei jest lepiej" - powiedział "Super Expressowi" Kurski.
bEheHmwt

Prezes TVP jest pewny, że w pokonaniu choroby przyjaciela szczególnie istotną rolę odegrała modlitwa, a konkretnie "modlitewny szturm".

"To wszystko pokazuje siłę modlitwy. Dużo przyjaciół i znajomych wzięło udział w łańcuszku wsparcia modlitewnego dla Piotra. Medycyna ma ograniczone możliwości, a miłosierdzie Boże ma nieograniczone. Szturm modlitewny przynosi ten efekt, że już można mówić o cudzie" - wyznał Jacek Kurski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEheHmwO
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(26)
Kurski gad
2 miesiące temu
To jest sprzęt dla ratowania młodych ludzi z dużym prawdopodobieństwem wyleczenia, a nie starych grubych prychów po znajomości. Gdyby nie pisowska kasta nigdy pod tak drogi sprzęt ten człowiek by nie trafił. Jak zwykle lepszy sort, a młodsi i zdrowsi umierają. Podłe i obrzydliwe
ciekawy
2 miesiące temu
ale spaślak. co on zeżarł? komu? i za co?
gość
2 miesiące temu
Dużo zdrowia dla świetnego dziennikarza.
bEheHmwP
Krzych
2 miesiące temu
To Kurski wierzy w Boga?
Lipa
2 miesiące temu
Dlaczego tyle jest zgonów codziennie? Tego nie rozumiem ale domyślam się!
Tot
2 miesiące temu
Dużo zdrowia! Swoją drogą ciekawe czy o zwykłego Kowalskiego tak nasza służba zdrowia walczy? Statystyki ostatnich dni oscylujace w okolicach 700 zgonów dają troszkę do myślenia w porównaniu do innych państw.
o. dyrektor
2 miesiące temu
ALLELUJA I DO PRZODU!
Moriarty
2 miesiące temu
Kurski błagał Boga o ratunek dla przyjaciela a Jarosław na to: "No Jacek jak ty mnie teraz zaimponowałeś. No dobra to w nagrodę, że tak uznajesz moją boskość, zadzwonię do tego jak mu tam, Niedzielskiego i podepniemy Semke pod ECMO. Normalnie jest tego tylko parę w kraju, i zasadniczo typ się nie kwalifikuje, ale on tak ładnie dla nas pisze, że szkoda chłopa. Niech popisze jeszcze".
nod
2 miesiące temu
Błagał, błagał! O rozum dla siebie!
Tak to jest
2 miesiące temu
Przed Panem Bogiem Kurski przysięgał swojej pierwszej żonie...
ziach-ziach
2 miesiące temu
Pan Bóg jest dobry. I wyrozumiały. Zwolnił nawet Pana Jacka z uroczystej przysięgi przed swoim ołtarzem, że "nie opuści [pierwszej] żony do śmierci". A przy okazji - każdy ma takiego Boga, na jakiego sobie zasłużył.
Sauron
2 miesiące temu
To po co jakieś ECMO czy respirator skoro to modlitwa go uleczyła?
Małgosia 60
2 miesiące temu
Niech ten facet nie obraża Boga i nie wyciera sobie jego imieniem swojej upasionej gęby, ozdobionej cynicznym uśmiechem. Skoro jego przyjaciel zdrowieje, to niech ten hipokryta cieszy się w gronie swoich kumpli. Wielu obywateli straciło najbliższych przez covid, którzy nie mieli szansy na podłączenie do domu.
bEheHmwH
ozdrowieniec
2 miesiące temu
To ja teraz pytam, czy każdy chory przed odejściem z tego świata był podłączony do Ecmo? Jeśli nie, to rodziny wszystkich tych, którzy zmarli na Covid powinny wytoczyć proces Państwu polskiemu , że nie ratowali ich bliskich do samego końca.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić