Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MD
|

"Rosati przeciwko Polsce". Trybunał Praw Człowieka zajmie się sprawą aktorki

43
Podziel się:

W 2020 r. Weronika Rosati decyzją sądu otrzymała zakaz wypowiadania się na temat przemocy, jakiej miała doświadczyć, będąc w związku z Robertem Śmigielskim. Aktorka nie ma zamiaru tak tego zostawić.

"Rosati przeciwko Polsce". Trybunał Praw Człowieka zajmie się sprawą aktorki
Weronika Rosati skarży decyzję polskiego sądu (East News)

Weronika Rosati od 2019 r. walczy, by odciąć się od byłego partnera. Gwiazda na łamach "Wysokich obcasów" posądziła Roberta Śmigielskiego o przemoc fizyczną i psychiczną. Para ma jednak dziecko, więc ich drogi cały czas się przecinają - najczęściej w sądach. Postępowania toczą się równolegle w Stanach Zjednoczonych i w Polsce, co kilka miesięcy pojawiają się nowe doniesienia.

W czerwcu ubiegłego roku warszawski sąd orzekł, że Weronika Rosati ma zakaz wypowiadania się w mediach o szczegółach swojego związku ze Śmigielskim. W uzasadnieniu podano m.in. że wypowiedzi aktorki wpływają na codzienne funkcjonowanie Śmigielskiego - znanego chirurga - na jego życie osobiste, ale przede wszystkim zawodowe.

Zobacz także: Zobacz: "Wielokrotnie nie potrafiłam się przeciwstawić". Olga Bołądź o seksizmie w branży filmowej

Aktorka musiała zareagować i to stanowczo. Jest zdania, że tamta decyzja sądu "zamyka usta nie tylko jej, lecz także innym ofiarom przemocy domowej, które do tej pory wspierała i wspierać będzie".

Rosati złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W czwartek 17 maja poinformowała, że Trybunał zajmie się jej sprawą.

Zarzuty, które podnoszę w skardze nie dotyczą całości postępowania cywilnego wytoczonego przez p. Śmigielskiego, gdyż to jeszcze się toczy w pierwszej instancji, ani też postępowania karnego przeciwko niemu, które znajduje się w fazie postępowania przygotowawczego - komentuje Rosati na Instagramie.

Aktorka dalej podkreśla, że Trybunał przed laty pozytywnie rozpatrzył skargę w innej sprawie, w której w tle była przemoc domowa. - Liczę na to, że Trybunał postąpi tak samo jak w sprawie Tölle w Chorwacji i stwierdzi, że doszło do naruszenia mojego prawa do wypowiedzi -dodaje Rosati.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Film
KOMENTARZE
(43)
Szary Wilk
rok temu
Gdyby chciała się od niego odciąć to by zapomniała że on istnieje. W chwili gdy niechcial tego dziecka zabrała by swoje zabawki i poszła sobie. Przecież bez alimentów od tego gościa jej dziecko nie żyło by w skrajnym ubóstwie. Pozdrawiam może się jej ułoży kiedyś w życiu
Jak nie scat
rok temu
to o czym ona ma opowiadać?
j23
rok temu
Dlaczego te GWIAZDY takie brzydkie. Najpierw ta WELMAN mała, gruba, cycata, następna córka Buzka, jak śmierć, a teraz znowu ta od Rosatiego, zasuszona marchewka.Okropności. Przecież słowiańska uroda to ewenement na skalę światową, a tu jakieś straszydła. Skąd to się bierze.
cez
rok temu
Niech jedzie do swojej ojczyzny. W "tym kraju" trudno żyć innym
polak
rok temu
Tata przeciwko Polsce to Córunia nie będzie inna. Najlepiej IM się żyło pod Parasolem ZSRR. Oj skończy się wam Komuchy RAJ na ZIEMI.
ewa
rok temu
Prawo do konfabulacji medialnej.
osa,,,
rok temu
JEJ WYPOWIEDZI SA SUBIEKTYWNE I ROZGORYCZONA JEST, W EMOCJACH MOŻE WIELE POWIEDZIEĆ NIEKONIECZNIE CO BY SPOŁECZEŃSTWO I DZIECKO POWINNO SIE DOWIEDZIEĆ , NIE NALEZY PRAC BRUDÓW PUBLICZNIE , DLA DOBRA DZIECKA POWINNI UŁOZYĆ SWOJE SPRAWY W CYWILIZOWANY SPOSÓB A NIE ATAKOWAĆ SIE , DZIECKO KOCHA I OJCA I MATKE JEDNAKOWO I TO DZIECKO RANIA NAJBARDZIEJ , NIE WYSZŁO TO ROZESZLI SIE I FUNKCJONUJCIE NORMALNIE WYCHOWUJAC SWOJE DZIECKO , DZIECKO PATRZY I PRZEZYWA , MATKA TYLKO MYSLI O SOBIE , TAK NIE NALEŻY , RADZE ODWIEDZIC PSYCHOLOGA ,SAMA SOBIE Z TYM NIE PORADZI , ATAKOWAC WSZYSTKICH I WSZYSTKO BY POSTAWIC NA SWOIM NIE JEST DOBRE TYLKO ROZDRAPUJE RANY --CZAS ZAPOMNIEĆ I UŁOZYC SOBIE ZYCIE
relaista
rok temu
" Rosati ma zakaz wypowiadania się w mediach o szczegółach swojego związku" To o czym ona ma mówić?
ja1
rok temu
Kolejna gwiazdeczka bedzie latała do mediów ze skargami na swój los.Biedactwo
mlewy
rok temu
Wycieruch wszystkich możliwych łóżek się upomina o swoje
?????
rok temu
Coś ta pani Rosati, jakaś taka nie poukładana wewnętrznie. Jakaś taka rozchwiana emocjonalnie, wszystkie brudy swego durnego życia, tak publicznie prać lubi.
tom
rok temu
Z czegoś trzeba żyć (pewnie rodzice dają, ale nie wiadomo na ile jeszcze wystarczy, choć mama z tatą umieją kręcić lody). Z aktorstwa na tym poziomie jest ciężko wyżyć takiej kobiecie więc może najwyższy czas zmienić agenta.
Filmowiec
rok temu
To przez to ,że Harvey Weinstein jej "niewypromował "!!!!!!!!!!!Nawet jej brzydota mu nie przeszkadzała w "promowaniu" przecież nie mógł patrzeć w dół bo był za gruby !!!!!!!!
Fiona
rok temu
chciała przez nocnik zrobić karierę ? ma i sama na siebie wylewa szczyle...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić