Wróć na
Tomasz Budzik
Tomasz Budzik
|
aktualizacja

Ekonomiczna jazda. Absurdalne i rzadkie metody na obniżenie spalania

70 reakcji
0
0
70
Podziel się
1 z 8
Tankowanie tylko rano
Tankowanie tylko rano
(WP.PL, Tomasz Budzik)
0
0

Część zmotoryzowanych tankuje samochód tylko rankiem. Ich zdaniem niska temperatura, jaka panuje nocą, sprawia, że paliwo ma większą gęstość. Po odmierzeniu przez dystrybutor żądanej ilości, w rzeczywistości mamy więc dostawać nieco więcej, niż zapłaciliśmy. Rzeczywiście - gęstość cieczy zwiększa się wraz z obniżaniem temperatury. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na stacjach paliwo przechowywane jest w podziemnych zbiornikach. Temperatura poniżej gruntu nie jest tak zmienna jak powyżej, gdzie wiele zależy od nasłonecznienia. Różnice pomiędzy temperaturą - a więc i gęstością - paliwa tankowanego za dnia i nocą są więc niewielkie.

Przejdźmy do innych metod.

70
0
0
bCHarnLP
KOMENTARZE
(70)
MOHER
rok temu
IM DŁUŻEJ PREZES RANO ŚPI TYM TAŃSZE PALIWO.
Kierowca
rok temu
Taaa. Ja tankowałem zimą (kiedyś były zimy) i do zbiornika 55l weszło mi 63 litry i jeszcze przyjechałem na rezerwie. To co paliwo się skurczyło. Oczywiście reklamowałem ....... bez skutku.
jaro
rok temu
Wszystkie techniki dziadowania ukazane w jednym artykule, prawda jest taka - życia nie oszukasz... a samochód na wodzie z ludwikiem nie pojedzie:)
bCHarnLT
myślący
rok temu
A wiecie dlaczego w 21szym wieku w polsce nie można synchronizować sygnalizacji w tak zwaną zieloną falę...????? Bo budżet tego rządu w znacznym stopniu jest finansowany przez kierowców....czyli im więcej zużyją paliwa tym lepiej
Wawrzyniec Pr...
rok temu
Tak, widzę tą walkę o każdą kropelkę pod szlabanami stoją 10 min. z włączonym silnikiem, oświetleniem, kierunkowskazem i jeszcze ze światłem stop. Pod moim lokalem frajer stał z wł. silnikiem przez ok. godzinę!!! Rozłożył fotel i drzemał, bo na kogoś czekał. Albo Wrocław ul. Legnicka. Na każdym zielonym gaz do dechy, żeby mnie ktoś nie wyprzedził i dojazd za 200m do czerwonego, hamulec, stop. I znów zielone, gaz i tak co 200m. Teraz nie liczy się oszczędność paliwa. Teraz liczy się, że JA jestem najszybszy, najlepszy, największy, a byłem tu i tu, zobaczcie zdjęcia na fb, a ja mam najlepszy samochód, pracę, żonę. A ty (tego głośno nie mówią) jesteś nikim wobec mnie.
Najnowsze komentarze (70)
Wespazjan
rok temu
Stosuję od lat większość tych metod i jak mówię, że na mieście Focus 1,6 125KM pali mi 6,5 - 6,8 E95 to nie wierzą. Koło zapasowe też warto wyjąć.
Roman
rok temu
Mieszkam w Polsce B. Paliwo mam za 3.5pln z Białorusi. :)
WRC
rok temu
Jazda na luzie jest mniej ekonomiczna niż hamowanie silnikiem.
pawel
rok temu
spoko, więcej niż 9,99 nie będzie kosztować ! bo nie ma następnych kratek !
Szymon
rok temu
Zmieńmy sposób funkcjonowania partii politycznych! Polska Fair Play chce zakończyć samowolkę polityczną! to jest to!
plus
rok temu
#szóstkagwiazdowskiego jest dużo lepsza w założeniach niż #piątkakaczyńskiego
QQ
rok temu
Siła państw nie bierze się ani z przymilania mocarstwom, ani z pohukiwania na nie. Zależy wyłącznie od tego, jak bogaci są ich obywatele. Robert Gwiazdowski z FairPlay!
Agnieszka
rok temu
Pomiędzy bezkrytyczną służalczością PO i obrażaniem się PiS istnieje jeszcze droga zdrowego rozsądku. Tym rozsądkiem jest Robert Gwiazdowski i Fair Play
bCHarnLL
@
rok temu
"Ich zdaniem niska temperatura, jaka panuje nocą, sprawia, że paliwo ma większą gęstość" - "mądrzejszej porady" nkt juz nie wymyśli, nomoze Schetyna i zakodowani. Jaki portal - takie poradu i "argumenty"
@
rok temu
"Ich zdaniem niska temperatura, jaka panuje nocą, sprawia, że paliwo ma większą gęstość" - "mądrzejszej porady" nkt juz nie wymyśli, nomoze Schetyna i zakodowani. Jaki portal - takie poradu i "argumenty"
Max
rok temu
Autor nie wspomnial o jeździe na podwojnym gazie to jest oszczędność paliwa tylko podwójny gaz
jf4
rok temu
Złodzieje oszukują mają podkręcone dystrybutory a kontrole są rzadkie i awizowane.
widzę ciemnoś...
rok temu
Mówili , że ceny ropy tak nisko poszybowały bo trzeba wykończyć Rosję , Wenezuelę , Iran , Syrię , a tak naprawdę to cały czas chodzi o to aby (patrząc na ceny paliw na stacjach benzynowych , które nie zmalały razem ze spadkiem znacznym , cen ropy ) mieć pretekst do wydrenowania TWOJEGO portfela za Twoją aprobatą - prezes nic tu do tego , bo dziś on , a jutro drugi (jak powiedział drugi bliźniak w eskimoslandi ) i będzie to samo .
Adr
rok temu
Proste jak kogoś nie stać na paliwo to niech korzysta z komunikacji miejskiej
...
Następna strona
bCHarnLx
TOP10 - najpopularniejsze galerie
bCHarnLy
bCHarnLz
bCHarnLA
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić