Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Krwawy Księżyc. Internauci chwalą się zdjęciami

40
1/9

Byliśmy świadkami niesamowitego zjawiska

Byliśmy świadkami niesamowitego zjawiska
(Instagram.com)
0
0

W piątek mieliśmy jeszcze więcej powodów niż zwykle, by wieczór spędzić na świeżym powietrzu. Przez ponad godzinę i 43 minuty Księżyc ukrył się w cieniu Ziemi. Przedstawiamy najlepsze zdjęcia, którymi pochwalili się polscy internauci podziwiający to niezwykłe zjawisko.

2/9

Każdy czekał z aparatem

0
0

Wszystko zależało od pogody i innych czynników (niektórych pokonały komary), ale większość obserwatorów była zadowolona z tego, co widziała na niebie. Powyżej można zobaczyć całą serię zdjęć, przedstawiającą rożne fazy zaćmienia.

3/9

Ukryty kompan

0
0

Pod świecącym na czerwono Księżycem pojawił się także Mars, który znalazł się najbliżej Ziemi od 15 lat. Niestety nie można go zobaczyć na większości udostępnionych zdjęć.

4/9

Coś za coś

0
0

Co ciekawe, część internautów, którzy z powodu warunków atmosferycznych nie widzieli Księżyca, twierdzi, że Mars był za to doskonale widoczny na niebie.

5/9

Południowo-wschodnia Polska miała najlepiej

0
0

Na polskim niebie "krwawy Księżyc" był widoczny od 21:30, a najlepszym widokiem mogli cieszyć się mieszkańcy południowo-wschodniej Polski. Zaobserwowali również zaćmienie częściowe, które odbyło się chwilę wcześniej.

6/9

Najdłuższe w tym stuleciu

0
0

Piątkowe zaćmienie było najdłuższym w aktualnym stuleciu. Następne takie zaćmienie Księżyca czeka nas dopiero w 2123 roku.

7/9

Na Marsa poczekamy nieco krócej

0
0

Mars będzie najlepiej widoczny od 30 do 31 lipca. Aby rozróżnić go od gwiazd, wystarczy szukać obiektu, który nie migocze, a odbija światło stale.

8/9

Jak do niego dochodzi?

0
0

Kiedy Słońce, Ziemia i Księżyc znajdą się w jednej linii, nasz naturalny satelita chowa się za naszą planetą. Wtedy światło nie dociera do niego bezpośrednio ze Słońca...

9/9

Skąd czerwona barwa?

0
0

... tylko jest załamane przez atmosferę ziemską. Stąd czerwonawa barwa Księżyca. Do podobnego zjawiska dochodzi podczas zachodów Słońca.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić