10-latek właśnie schodził z pasów. Jest nagranie policji

72

We Wschowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 10-letni chłopiec poruszający się hulajnogą został potrącony na przejściu dla pieszych. Policja opublikowała przerażające nagranie ku przestrodze, jednocześnie apeluje o ostrożność.

10-latek właśnie schodził z pasów. Jest nagranie policji
10-letni chłopiec został potracony przez samochód na przejściu dla pieszych. (Policja)

W poniedziałek 16 sierpnia we Wschowie (woj. lubuskie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dziecka. 10-letni chłopiec przejeżdżał hulajnogą przez oznakowane przejście dla pieszych. W momencie, gdy je opuszczał został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki volkswagen.

20-letni kierowca był trzeźwy. Pokrzywdzony chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście 10-latek nie odniósł poważnych obrażeń i wrócił do domu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa znajdzie finał w Sądzie Rejonowym we Wschowie.

Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu. Ku przestrodze policja udostępniła nagranie.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Od początku czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych.

W dalszym ciągu zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Niezależnie czy jesteśmy pieszym, czy kierowcą danego dnia, powinno nam jednakowo zależeć na naszym wspólnym bezpieczeństwie.

Zobacz także: Afganistan. Michał Dworczyk dziękuje dziennikarce. "Wykonała olbrzymią pracę"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić