o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wyciek ropy na Mauritiusie. Te zdjęcia mówią wszystko. To katastrofa

69
Podziel się

U wybrzeży wyspy Mauritius doszło do katastrofy ekologicznej. Na miejsce docierają wolontariusze, którzy próbują utrzymać wyciekającą ropę jak najdalej od wyspy. Ich wysiłki wspierają miejscowi. Wszystkie te działania zostały jednak podjęte w sprzeczności z zaleceniami rządu.

Wyciek ropy na Mauritiusie. Te zdjęcia mówią wszystko. To katastrofa
(PAP, PAP, EPA, PIERRE DALAIS)
bECKnVnp

Jak podaje BBC, mieszkańcy i wolontariusze używają do zatrzymania ropy m.in. worków wypchanych słomą. Zbierają ją wspólnie z okolicznych pól. Wykorzystują również rurki z rajstop i włosia, które z założenia mają pochłaniać olej.

Wyciek ropy na Mauritiusie

Zgodnie z nakazem rządu wyciek ropy mieli powstrzymać przedstawiciele lokalnych władz. Jak podał agencja Reutera, wiceprezes armatora Mitsui OSK Lines, z którego tankowca nastąpił wyciek ropy, również zadeklarował pomoc i wysłanie ekipy do naprawienia skutków katastrofy ekologicznej.

bECKnVnr

W pracach nad zatrzymaniem ropy uczestniczy aktywista na rzecz środowiska Ashok Subron. Jak wyjaśnił, mieszkańcy Mauritiusa zrozumieli, że muszą sami włączyć się w ochronę wyspy i dlatego przystąpili do działania, niezależnie od decyzji rządu.

Ludzie zdali sobie sprawę, że muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Jesteśmy tutaj, aby chronić naszą faunę i florę – wyjaśnił Ashok Subron w rozmowie z AFP.
bECKnVnx

Do usuwania zanieczyszczenia są wykorzystywane także śmigłowce. Operator Mitsui OSK Lines próbował rozmieścić wokół plamy ropy wysięgniki, jednak uniemożliwił to stopień wzburzenia morza.

Przedstawiciel Greenpeace Africa ostrzega, że ropa stanowi zagrożenie nie tylko dla mieszkańców. Zanieczyszczenia spowodują również śmierć licznych gatunków roślin i zwierząt, co odbije się na gospodarce Mauritiusa i może doprowadzić do głodu.

Tysiące gatunków zwierząt jest zagrożonych utonięciem w zanieczyszczonym morzu, co będzie miało tragiczne konsekwencje dla gospodarki, bezpieczeństwa żywnościowego i zdrowia mieszkańców Mauritiusa – wyjaśnił Happy Khamule z Greenpeace Africa.
bECKnVny
Zobacz także: Zobacz też: Irańska ropa u wybrzeży Wenezueli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKnVnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
Tamtan
rok temu
Super aby tak dalej. Im szybciej wyginiemy tym lepiej dla tej pieknej planety.
kris
rok temu
Czy człowiek zasługuje na życie na tak pięknej planecie? Mars, kamienie i piach, na to zasługujemy, ale nawet tam człowiek coś zniszczy.
Stomil
rok temu
jeżeli z wycieku ropy uformowała się opona, to może powinni zająć się eksportem opon? dla ich gospodarki byłoby to zbawiennym rozwiązaniem, tylko GreenPeace się obrazi...
bECKnVnT
nnn
rok temu
tak czernobyl emituje promieniotworczość na Polskę. Tylko izotopów nie można pozbierać do wiadra!!!!!!!!!!
Ghg
rok temu
Kasa kasa kasa. Tylko kasa się liczy, nie ważne jakim kosztem. Ludzie to najgorszy twor na tej planecie.
ONZ
rok temu
Człowiek potrafi tylko niszczyć naturę. SZKODA TYLKO, ŻE O NAPRAWIE MYŚLI DOPIERO TERAZ, KIEDY JEST NA PRAWDĘ PÓŻNO ABY JEJ WSPOMÓC!!!
motti
rok temu
Wszystko do beczek a beczki z ropą gdzie do oceanu?
Edek
rok temu
dlaczego takiej plamy ropy się nie podpali jak jest zdala od brzegu? wypaliłaby się na wodzie i byłby spokój.
'74596
rok temu
Tam już jest pozamiatane na zawsze.
KOŁ
rok temu
Niszczymy ziemie tak jak pis Polske
Jacek
rok temu
Kurcze, szkoda... Jak można pomóc?
kolka
rok temu
Taka katastrofa może faktycznie zniszczyć Mauritiusa i zmusić mieszkańców do opuszczenia ojczyzny. Państwo, do którego należy tankowiec, ukrywa się pod nazwą armatora statku aby wywinąć się w ten sposób od odszkodowania, co oznacza, że sytuacja jest bardzo groźna dla Mauritiusa.
arkanoego
rok temu
dlaczego mnie to absolutnie nic nie obchodzi? to nie moja ropa, a tej opony to ja nie znam :D
bECKnVnL
Polak
rok temu
Piekna wyspa, woda 28oC, wspaniali ludzie a odpowiadaja za blad duzych firm ktore nic nie robia sobie z takiego wypadku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić