aktualizacja 

32-latek połknął 63 łyżki. Lekarze nie uwierzyli w jego tłumaczenia

6

Dr Rakesh Khuran z prowincji Uttar Pradesh w Indiach przeprowadził dwugodzinną operację na 32-letnim mężczyźnie, u którego podejrzewano guza. Pacjent skarżył się na silne bóle brzucha. Okazało się, że miał w żołądku... 63 łyżki.

32-latek połknął 63 łyżki. Lekarze nie uwierzyli w jego tłumaczenia
Łyżki usunięte z żołądka. (Newspix, SWNS / newspix.pl)

Do szpitala w Muzaffarnagar w stanie Uttar Pradesh w Indiach zgłosił się mężczyzna skarżący się na silne bóle brzucha. 32-latek trafił na oddział intensywnej terapii. Początkowo lekarze podejrzewali u niego guza na żołądka, ale prześwietlenia wykazały coś innego.

Przez rok jadł łyżki

Dr Rakesh Khuran powiedział, że na zdjęciach zauważył skupisko ciał obcych. Nie wiedząc, co to może być, zdecydował o operacji, aby wyciągnąć to, co zalegało w brzuchu 32-latka.

Chirurdzy wykonali nacięcia w brzuchu pacjenta i zaczęli wyciągać... łyżki. W trakcie dwugodzinnej operacji wyciągnięto aż 63 łyżki różnej wielkości. Dr Khuran nie krył swojego zdziwienia, a w rozmowie z mediami przyznał, że widzi coś podobnego po raz pierwszy.

Było ich 63. Nigdy w mojej prawie 35-letniej karierze nie widziałem takiego przypadku… to jeden z nielicznych przypadków medycznych - powiedział lekarz dla "The Nation"

Kiedy lekarz zapytał pacjenta, dlaczego w jego żołądku znajdowały się łyżki powiedział, że musiał je zjadać. Rodzina mężczyzny uważa, że zmuszano go do połykania łyżek w specjalnym ośrodku, gdzie 32-latek leczył uzależnienie od narkotyków.

Lekarze, którzy przeprowadzili operację, nie wierzą w te wyjaśnienia. Stwierdzili, że 32-latek cierpi na zaburzenia psychiczne i może mieć schorzenie nazywane pica. Polega ono na tym, że chory zjada przedmioty niejadalne takie jak węgiel, metal czy glina.

Żadna osoba we o zdrowych zmysłach by tego nie zrobiła. Połknięcie łyżek musi być bardzo trudne i bolesne. To nienormalne zachowanie - dodał lekarz Rakesh Khuran.
Zobacz także: Tir niemal zmiótł pieszego na pasach. Groźny moment w Braniewie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić