aktualizacja 

37-latek napadł nastolatkę. Grozi mu 12 lat więzienia

186

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów z Jaktorowa nie doszło do dramatu. 37-latek próbował siłą doprowadzić 15-latkę do obcowania płciowego. Teraz grozi mu surowa kara.

37-latek napadł nastolatkę. Grozi mu 12 lat więzienia
37-latek próbował zaciągnąć w krzaki nastolatkę. Grozi mu do 12 lat więzienia (Policja)

Sprawa wydarzyła się kilka dni temu, gdy policjanci z Jaktorowa, w powiecie grodziskim (woj. mazowieckie) odebrali zgłoszenie dotyczące ataku mężczyzny na 15-latkę na jednej z ulic na terenie gminy. Sprawca miał chwycić dziewczynkę od tyłu za szyję i próbować wciągnąć ją w pobliskie zarośla.

Na szczęście na widok zatrzymującego się samochodu musiał zrezygnować ze swoich planów i uciekł z miejsca zdarzenia. To nie był jednak koniec, a dopiero początek jego problemów.

Ustaleniem podejrzanego o ten czyn natychmiast zajęli się dzielnicowi z jaktorowskiego komisariatu. Intensywnie zbierane informacje, szereg analiz i dobre rozpoznanie w terenie, szybko doprowadziły do wytypowania sprawcy. Policjanci zatrzymali 37-latka na terenie sąsiedniego powiatu.

Zebrana w sprawie dokumentacja została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania doprowadzenia małoletniej przemocą do obcowania płciowego.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu 37-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić