Abp Jędraszewski zwrócił się do Wojowników Maryi. "Trzeba walczyć"

147

Podczas mszy św. dla Wojowników Maryi w parafii św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce abp Marek Jędraszewski nawiązał do swojego listu pasterskiego na Wielki Post w którym poruszył temat niskiej dzietności w Polsce. - Zmaganie o Polskę, to zmaganie o to, aby była silnym demograficznie narodem - podkreślił. Wskazał także zadanie Wojowników Maryi.

Abp Jędraszewski zwrócił się do Wojowników Maryi. "Trzeba walczyć"
Arcybiskup Jędraszewski do Wojowników Maryi ((Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, Flickr), PAP, Roman Zawistowski)

Podczas homilii abp Marek Jędraszewski zaznaczył, że zadaniem Wojowników Maryi jest troska o ojczyznę, przez którą przetacza się "walec obojętności wobec spraw świętych".

Potrzeba nam ducha szlachetnej ofiarności w otwarciu się na dzieci, które mogą przyjść na świat, a którym z różnych powodów tego przyjścia się odmawia. Zmaganie o Polskę to także zmaganie o to, aby była silnym demograficznie narodem – mówił metropolita krakowski nawiązując do swojego listu pasterskiego na Wielki Post 2023 r.

- Być Wojownikiem Maryi to znaczy odkrywać swoją godność istoty wyjątkowej na tym świecie, stworzonej na Boży obraz i Boże podobieństwo, która ma żyć miłością małżeńską, rodzinną, tworząc najbardziej trwałe fundamenty polskiego narodu – podkreślił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiany w Kościele. Kary również dla wiernych?

Hierarcha przypomniał słowa kard. Augusta Hlonda: "Zwycięstwo, jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Maryję". – W tle tego słowa "zwycięstwo" jest zmaganie, jest wojowanie. Żeby przyszło zwycięstwo, trzeba o nie walczyć. Przyjdzie przez Maryję, ale walczyć to my musimy – podkreślił arcybiskup.

To wy macie być świadkami tej szczególnej sprawiedliwości Bożej przenikniętej przez miłosierdzie, na wzór Maryi. Będąc Jej wojownikami, macie być także wojownikami Jej postawy, Jej zatroskania o innych, Jej bycia z innymi – mówił metropolita do Wojowników Maryi.

Duchowny docenił też publiczne świadectwo wiary, jakie dają mężczyźni klęcząc z różańcem na ulicach i placach miast. - Siła i potęga tego świadectwa jest naprawdę trudna do przecenienia – podkreślił.

Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi jest ks. Dominik Chmielewski.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić