o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Szarpanina na Ochocie. Zachowanie funkcjonariuszy wzbudza kontrowersje

637
Podziel się

Szokująca sytuacja miała miejsce w poniedziałek na warszawskiej Ochocie. Domniemany napastnik próbował przejechać mężczyznę z dzieckiem, a przybyłych na miejsce funkcjonariuszy potraktował gaśnicą. W akcji udział wzięło aż ośmioro policjantów. Do sieci trafiło nagranie z incydentu, a zachowanie policji jest kwestionowane przez internautów.

Szarpanina na Ochocie. Zachowanie funkcjonariuszy wzbudza kontrowersje
Napastnik użył wobec policji gaśnicy i pozwalał się obezwładnić (Facebook, "Nasz Rakowiec")
bEratcyd

Na facebookowej grupie "Nasz Rakowiec" pojawiło się w poniedziałek wieczorem kontrowersyjne nagranie. Wideo przedstawia kierowcę samochodu, który uruchamia gaśnicę, kierując ją w stronę funkcjonariuszy.

Zaatakował policjantów gaśnicą. Szokująca akcja w Warszawie

Policjanci próbują spacyfikować mężczyznę. Wymierzają w niego strumień gazu pieprzowego. Ten jednak wciąż zachowuje się agresywnie i stawia opór podczas próby obezwładnienia. Napastnik wdaje się w szarpaninę z funkcjonariuszami, po czym ucieka.

bEratcyf

W pogoń za nim rusza policjantka. Mężczyzna w końcu upada na ziemię i wymierza kopniaki mundurowej. Do sytuacji dołącza drugi funkcjonariusz, który również stosuje wobec mężczyzny gaz pieprzowy. Gdy napastnik próbuje wstać, kobieta kopie go po żebrach.

W pewnym momencie na miejsce przybywają posiłki. Napastnik cały czas stawia opór i nie pozwala się obezwładnić. Jeden z policjantów w końcu uderza go w głowę, dochodzi do szamotaniny. Wtedy z pomocą przybywa kolejny radiowóz. Ostatecznie mężczyznę obezwładnia ośmioro funkcjonariuszy.

bEratcyl

Miał próbować przejechać mężczyznę z dzieckiem

Dziennikarze TVN24 Warszawa postanowili dopytać policję o okoliczności zdarzenia. Z relacji rzecznika policji wynika, że widziany na nagraniu mężczyzna miał wcześniej próbować przejechać mężczyznę z dzieckiem. Jak ustalili dziennikarze, nikt nie doznał obrażeń.

Zaczęło się od tego, że dostaliśmy zgłoszenie, że kierowca hyundaia miał jechać po chodniku i próbować przejechać mężczyznę z dzieckiem. Ojciec z synem zdołali uciec i schronili się przy schodach prokuratury na Wiślickiej - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak w rozmowie z TVN24.
bEratcym

Na początku policjanci mieli spokojnie rozmawiać z mężczyzną, który w pewnym momencie użył wobec nich gaśnicy. "Wtedy funkcjonariusze posunęli się do użycia środków przymusu bezpośredniego - siły fizycznej, gazu i paralizatora" - relacjonuje rzecznik.

Zachowanie policjantów wzbudziło kontrowersje

Pod nagraniem w internecie pojawiło się sporo komentarzy krytykujących użycie siły przez policjantów. Sylwester Marczak jednak tłumaczy zachowanie policjantów, twierdząc, że w tej sytuacji było to konieczne.

Należy zwrócić uwagę, że on cały czas zachowywał się bardzo agresywnie i, pomimo zdecydowanych działań policjantów, jego agresja się nie zmniejszała. Wciąż atakował i wyzywał policjantów. Jego zachowanie było tak agresywne, że trzeba mu było nałożyć kask, a w szpitalu dostał zastrzyki uspokajające, które i tak niewiele dały.
bEratcyn
Środki przymusu bezpośredniego nigdy nie będą wyglądały ładnie, bo to nie jest hollywoodzki film. Najważniejsze, że policjanci bardzo szybko stawili się na miejscu, gdzie pomocy wymagał mężczyzna z dzieckiem i byli nieustępliwi wobec agresora - pomimo, że zostali zaatakowani, to do samego końca robili wszystko, żeby zatrzymać mężczyznę - mówi Marczak dziennikarzom TVN24.

Napastnik jest 36-letnim obywatelem Ukrainy. Pobrano mu krew do badań - policjanci podejrzewają, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających. "Czynności w związku z mężczyzną nadal trwają" - informuje rzecznik KSP.

Zobacz także: Kierowca SUV-a rozjechał kaczki w Warszawie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEratcyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(637)
Qbk40
miesiąc temu
No i gdzie te kontrowersje?
Nemeczek
miesiąc temu
Prokuratura na Wiślickiej... Bez komentarza
Kolejarz
miesiąc temu
Ten pseudopolicjant w jasnej koszuli bije delikwenta otwartą dłonią w głowę, czy tak wygląda zatrzymanie panie rzeczniku? Czy to nie jest przypadkiem samosąd?
bEratcyH
karol59u
miesiąc temu
To jest policjantka? Jak bym ją tak skopa zaprawił to by było fair ? ZOMO Zawsze niewinne.
Polak
miesiąc temu
i tak delikatnie potraktowali goscia brawo policja
Twoj nick
miesiąc temu
mogli w opony pryskac
grab
miesiąc temu
jakie kontrowersje???? POLICJA tak trzymać.
Barbara
miesiąc temu
Policjantka ma większe jaja niż ten policjant
kris
miesiąc temu
w stanch użyliby broni i po kłopocie dla podatników
Aerodyna
miesiąc temu
Budzi kontrowersję, serio, a co mieli zrobić,dać lizaczka kasę, co jest z tym światem przestępcy są traktowani lepiej od zwykłych ludzi.
pytek
miesiąc temu
"dostaliśmy zgłoszenie, że kierowca hyundaia miał jechać po chodniku i próbować przejechać mężczyznę z dzieckiem." I co nie wywiązał się i pojechał jezdnią ?
Cantona
miesiąc temu
Jaki rząd takie wyszkolenie niebieskich
observatore
miesiąc temu
Porażka, na jednego typka aż tylu gliniarzy?! Początki interwencji raczej z gatunku "komedia sytuacyjna". Kto wypuszcza na ulicę policjantów, tak niewyszkolonych jak ci z interwencji? Gdyby zatrzymywany był bardziej zdeterminowany, to by tych gliniarzy po prostu zbił na kwaśne jabłko.
bEratcyz
pasza
miesiąc temu
W stanach już byłby w czarnym worku, nie miejmy pretensji do policji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić