Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Alarm bojowy armii Rosji. Rakiety S-400 przy granicy z Ukrainą

7
Podziel się:

Moskwa nie przestaje testować cierpliwości Zachodu i NATO. Rosyjskie jednostki rakietowe stacjonujące w okręgu graniczącym z Ukrainą postawiono w stan gotowości bojowej. Kreml testuje rakiety S-400 i sprawdza, czy wojsko jest gotowe odeprzeć atak z powietrza.

System S-400 Triumf to obecnie najnowocześniejszy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy rosyjskiej armii
System S-400 Triumf to obecnie najnowocześniejszy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy rosyjskiej armii (mil.ru/CC BY)

Alarmy ogłoszono w oddziałach obrony powietrznej całego Południowego Okręgu Wojskowego. Graniczy on z ogarniętym konfliktem zbrojnym Donbasem, a w jego skład wchodzi też okupowany przez Moskwę ukraiński Krym.

Rosyjski resort obrony wyjaśnia, że manewry w rejonie Morza Czarnego były wcześniej zaplanowane. Z kolei scenariusz ćwiczeń wynikać ma z wymagań sprawdzianów przewidzianych dla żołnierzy. MON Rosji potwierdza, że plan manewrów zakłada wykorzystanie systemów S-400.

Zespoły obsługujące systemy rakiet S-400 Triumf wyruszyły już na wyznaczone pozycje. W czasie przejazdu sprawdzano umiejętność maskowania pojazdów oraz skuteczność odparcia pozorowanego ataku grup dywersyjno-wywiadowczych - wyjaśnia polskieradio.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Tomasz Siemoniak o grzechach Tuska: zbladły przy grzechach PiS"

Rosjanie zapowiadają, że zestawy S-400 zostaną rozlokowane w pobliżu "krytycznie ważnych obiektów", które mogą zostać zaatakowane przez wrogie lotnictwo. W ramach ćwiczeń osłony tych miejsc, rosyjskie jednostki przeprowadzą elektroniczne wystrzały rakiet. Przewidziano symulację odpierania ataków pojedynczych, grupowych i zmasowanych.

System S-400 Triumf to obecnie najnowocześniejszy kompleks przeciwlotniczy i przeciwrakietowy znajdujący się w służbie rosyjskich sił zbrojnych. Może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na wiele celów. Jego maksymalny zasięg to 400 kilometrów.

Ćwiczą desant przy granicy z Polską

Rosyjska armia ćwiczy także przy granicy z Polską. Na poligonie w pobliżu Brześcia nad Bugiem odbywają się wspólne manewry batalionów desantowych z Rosji i Białorusi. W ćwiczeniach bierze udział m.in. formacja spadochroniarzy z Pskowa, która walczyła m.in. w Gruzji oraz na Ukrainie.

Z kolei w pierwszym tygodniu kwietnia Rosja pokazała swoje siły na Bałtyku. Manewry marynarki Federacji Rosyjskiej zostały ostro skrytykowane przez ministerstwo obrony Łotwy i Szwecji. Eksperci NATO zauważają, że aktywność rosyjskiej marynarki na Morzu Bałtyckim znacznie wzrosła od aneksji Krymu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(7)
ggh
4 lata temu
Polska też wie że za dywersje w Syrii może liczyc na atak dlatego potrzebna nam tarcza a Krym nigdy nie był Ukraiński jeśli już tak jak Ameryka nie była nigdy USA to ziemie Indian a na krymie żyli Tatarzy a nie Ukraińcy . Rosja odebrała Krym od Ukrainy i miała do tego prawo USa na ich miejscu już dużo wcześniej by to zrobiła
niCk
4 lata temu
Może wreście To pseudo Państwo Banderyzmu wróci w ręce Rosyji
tak ma być
4 lata temu
Rosja ma prawo w końcu tupnąć głośniej . Dosyć pokazywania rogów jankeskich we wschodniej Europie
13
4 lata temu
Dyktator putin straszy EUROPĘ I ŚWIAT ,samk się tymi rakietami załatwi
odpow
4 lata temu
dlatego, żeby niszczyć coś takiego jak ccc
krk
4 lata temu
Ćwiczą obronę powietrzną, bo wiedzą, że po ich ataku może przyjść kontratak - innej opcji dla tego państwa nie ma, bo nikt Rosji nie zaatakuje o ile Rosja nie wyjdzie zez swoich granic. Jednak strach jest najlepszym politycznym paliwem, więc władza karmi Rosjan obawami i straszy NATO, jak kiedyś u nas straszyło się czarną wołgą. Tylko zapominają mówić obywatelom, że NATO powstało by bronić innych przed Rosją a nie żeby Rosję atakować...
ccc
4 lata temu
Dlaczego Pan Bóg pozwolił na stworzenie czegoś takiego jak Rosja, a potem ukarał ją takim przywódcami jak Stalin, Breżniew i Putin ?????????????????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić