Polacy ruszajcie do banków. Apel ministra finansów

2071

Minister finansów Tadeusz Kościński wyjawił, że ma pomysł na to, jak dźwignąć polską gospodarkę. Uważa, że Polacy powinni ruszyć do banków i wpłacić pieniądze, które trzymają w domach.

Polacy ruszajcie do banków. Apel ministra finansów
Tadeusz Kościński podczas konferencji premiera Polski Mateusza Morawieckiego - zdjęcie ilustracyjne (YouTube)

Koronawirus wciąż znajduje się w natarciu, a wiele sektorów gospodarki notuje niemałe straty. Minister finansów Tadeusz Kościński przyznał, że ma pomysł na to, jak odbudować polską gospodarkę.

W Polskim Radiu mówił o tym, że najlepiej "wyciągnąć gotówkę spod materaca i włożyć do banku". - Gotówka nie wnosi nic do polskiej gospodarki - mówił.

Zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągać i wkładać do banku. Wtedy można udzielać kredytów i rozpędzać gospodarkę - dodawał Tadeusz Kościński.

Kościński radzi Polakom. "Na koncie z pieniędzmi nic się nie stanie"

"Fakt" postanowił dopytać ministra Kościńskiego o słowa "o materacu". Szef resortu finansów ponownie przyznał, że trzymanie pieniędzy pod łóżkiem nie jest dobrym rozwiązaniem.

Można ją stracić, bo ktoś może ją ukraść, albo się zgubi. Na koncie z pieniędzmi nic się nie stanie - podkreślił, zaznaczając jednocześnie, że sam wszystkie pieniądze zanosi do banku.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić