aktualizacja 

Awaria samolotu Alaska Airlines. iPhone przeżył upadek z 5 tys. metrów

8

Samolot linii Alaska Airlines musiał awaryjnie wylądować na międzynarodowym lotnisku w Portland w Oregonie niedługo po tym, jak wystartował. Okno i kawałek poszycia kadłuba odłamały się i odpadły z samolotu. Jego fragment znalazł mieszkaniec regionu Portland na swoim podwórku, zaś inni natrafili na dwa telefony, które przeżyły upadek.

Awaria samolotu Alaska Airlines. iPhone przeżył upadek z 5 tys. metrów
Awaria samolotu Alaska Airlines. iPhone przeżył upadek z 5 tys. metrów! (Twitter)

Do incydentu doszło w piątek (5 stycznia) ok. 35 minut po starcie samolotu Alaska Airlines, lecącego z międzynarodowego lotniska w Portland w stanie Oregon do Ontario w Kalifornii. Według amerykańskich mediów na pokładzie znajdowało się 171 pasażerów i sześciu członków załogi.

Na dramatycznych nagraniach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, widać dziurę w boku samolotu, tuż obok pasażerów samolotu siedzących w maskach. Jeden z nich, Evan Smith, w rozmowie z KATU-TV opowiedział, że lecącemu boeingiem chłopcu wiatr wyrwał z rąk koszulkę.

Usłyszeliśmy duży, głośny huk z tyłu, po lewej stronie. Rozległ się świszczący dźwięk i natychmiast uruchomiono wszystkie maski tlenowe i wszyscy je założyli - relacjonował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mamed Khalidov otworzył się na temat depresji. "Gryzłem skórzaną kanapę"

Maszyna znajdowała się na wysokości prawie 5000 metrów, kiedy oderwał się fragment kadłuba przeznaczony do ewentualnego zamontowania dodatkowych drzwi. W niedzielę przewodnicząca NTSB Jennifer Homendy, że i ten element udało się znaleźć. Znajdował się na obszarze gęstych zarośli w Portland w stanie Oregon.

To nie koniec, bowiem znaleziono także dwa telefony. iPhone, który spadł z lotu 1282 linii Alaska Airlines, przetrwał upadek z wysokości 5000 metrów.

Telefon znajdował się w trybie samolotowym i miał otwartą wiadomość dotyczącą odbioru bagażu przy okazji lotu ASA1282.

Znalazłem iPhone'a na poboczu drogi... Wciąż w trybie samolotowym, z połową baterii i otwarty do odbioru bagażu ASA1282. Doskonale przetrwał upadek z wysokości 16 000 stóp! - podkreśla internauta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Linie lotnicze uziemiły samoloty

Alaska Airlines oświadczyła po groźnym incydencie, że podjęła "krok zapobiegawczy i tymczasowo uziemiła naszą flotę 65 samolotów Boeing Max-9". Podobnie zachowały się inne amerykańskie linie lotnicze, United Airlines - zawieszając wszystkie swoje samoloty 737 MAX 9.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić