Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Białoruskie władze sprzedały mieszkanie Cichanouskiej. Jest reakcja opozycji

Reżim Aleksandra Łukaszenki najpierw zarekwirował mieszkanie należące do Swiatłany Cichanouskiej i jej męża, a następnie je zlicytował. Para liderów opozycji zareagowała na przejęcie mienia. O sprawie informuje niezależny serwis Zerkalo.

Białoruskie władze sprzedały mieszkanie Cichanouskiej. Jest reakcja opozycji
Swiatłana Cichanouska została pozbawiona mieszkania na Białorusi (PAP)

Mieszkanie zostało wystawione na aukcję już w lipcu. W środę (26.07) lokal został sprzedany. Portal Zerkalo poinformował, że nieruchomość państwa Cichanouskich ma 66 metrów, trzy pokoje, kuchnię, łazienkę i garderobę.

Liderka białoruskiej opozycji nie przejęła się działaniami białoruskiego reżimu. Wygląda na to, że Swiatłana Cichanouska spodziewała się takich kroków administracji Aleksandra Łukaszenki.

Nie czuję nic z powodu przejęcia i sprzedaży mojego mieszkania. Dawno się z nim pożegnałam. Wiem, że po naszym zwycięstwie każda własność, która została tak odebrana wróci do prawowitych właścicieli - mówi w rozmowie z Zerkalo Cichanouska.

Cichanouska straciła mieszkanie po ucieczce z Białorusi

Kobieta i jej mąż liderują opozycji na Białorusi od wyborów w 2020 roku. Ze względu na liczne represje, musiała jednak wyjechać z kraju. Reżim Łukaszenki najpierw skazał Cichanouską zaocznie na 15 lat pozbawienia wolności, a później zaczął przejmować jej majątek.

Jednym z etapów presji na opozycjonistce było m.in. siłowe przejęcie należącego do niej mieszkania. Ostatecznie nieruchomość została wystawiona na licytację za 171,9 tysięcy rubli białoruskich (270 tysięcy złotych). Pierwotnie wystawiono lokal za 214,9 tysięcy rubli (czyli prawie 340 tysięcy złotych).

Wprost informuje, że licytujący wielokrotnie przebijali swoje oferty, a cała procedura trwała 13 godzin. Cena za mieszkanie, jaką musiał zapłacić nabywca, stanęła na 203 tysiącach rubli białoruskich, czyli równowartości 320 tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić