Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

Biden zapewnia. "USA nie oddadzą Bliskiego Wschodu Chinom, Rosji czy Iranowi"

78
Podziel się:

Prezydent USA Joe Biden wziął udział w zorganizowanym w Arabii Saudyjskiej szczycie przywódców dziewięciu państw regionu. Jak podawał amerykański serwis informacyjny Axios, głowa państwa przyznała w sobotę, że USA "nie odstąpi od Bliskiego Wschodu, ponieważ pozostawioną próżnię wypełniłyby Chiny, Rosja lub Iran".

Biden zapewnia. "USA nie oddadzą Bliskiego Wschodu Chinom, Rosji czy Iranowi"
Joe Biden (PAP)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wziął udział w zorganizowanym w Arabii Saudyjskiej szczycie przywódców dziewięciu państw Bliskiego Wschodu. W spotkaniu z amerykańskim prezydentem udział wzięli przywódcy Arabii Saudyjskiej, Kataru, Bahrajnu, Kuwejtu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii, Egiptu oraz Iraku. Polityk przyznał, że jego kraj będzie się aktywnie angażował w sprawy Bliskiego Wschodu.

Stany Zjednoczone pozostaną aktywnym i zaangażowanym partnerem Bliskiego Wschodu - powiedział Joe Biden.

Apel Joe Bidena do przywódców państw Bliskiego Wschodu

Polityk zaapelował również do przywódców z Bliskiego Wschodu. Przyznał, że powinni bardziej przestrzegać prawa człowieka. Dodał też, że powinni zagwarantować mieszkańcom swoich krajów, możliwość krytykowania rządu, "bez strachu przed możliwymi represjami".

Przyszłość zostanie wygrana przez kraje pozwalające na pełne rozwinięcie potencjału swoich społeczeństw - zaznaczył Biden.

Joe Biden otwarcie powiedział, że Stany Zjednoczone nie dopuszczą do tego, by Teheran zdobył broń atomową. Prezydent USA powiedział również, że jest dumny z powodu zakończenia "ery wojen lądowych w regionie, które angażowały dużą liczbę wojsk amerykańskich".

W Izraelu, kraju, który odwiedził jako pierwszy, zapewniał z kolei, że zaangażuje swoją administrację w "próby zbliżenia Izraelczyków i Palestyńczyków". Jego zdaniem ci drudzy "zasługują na własne państwo, niepodległe i suwerenne".

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
wiki
3 miesiące temu
Dziadek bije pianę lepiej niż gospodyni domowa!
Bugi
3 miesiące temu
DROGI DZIADKU Przepraszam ze tak mowie ale jestes dziadkiem i jako osoba dojrzala przemysl najpierw Co dzieje sie w Twoim kraju bo nie jest w nim najlepiej.A puzniej dawaj pouczenia i dyspozycje innym Co majom robic.Przez Twojom dyktature wsadzasz "kij w mrowisko" niemieszaj wiecej bo jest i tak za duzo.Od stuleci Amerryka musiala zawsze dolac oliwy do ognia, po Co karzdy krank Sam musi podjonc decyzje ,Co jest dla nich najlepszym rozwionzaniem.DZIADKU POPATRZ I ROZWARZ ,JAKA TA STAROSC JEST KRUTKA I PIEKNA,a Ty wszystko zniweczysz.
quick
3 miesiące temu
usa zachowuje sie jak dyktatotor rozkazuje wam nie wolno a wam tak a tamtych trzeba ograniczyc
LoboD
3 miesiące temu
Nic nowego pod słońcem.Liczy się interes amerykański; w Europie opakowany hasłem:demokracja, wspólnota interesów, prawa człowieka itd.Oczywiście tam gdzie USA nie ma korzyści gospodarczych, gdzie je ma to już te idee nie mają znaczenia czy poprawniej są drugoplanowe. Stąd w takiej Korei Pł. rodzina Kimów długo porządzi bo uprawa ryżu to żaden interes. Na Ukrainie zapłacą za pomoc ulgami w inwestycjach amerykańskich (tak jak w Iraku), zakupem amerykańskiej broni, technologii... A Polska??Prowadzona jest na pasku tych interesów, bo ani w Iraku ani w Afganistanie gospodarczo nic nie zyskaliśmy. Taka prawda.
bodzio
3 miesiące temu
No jasne nie po to zrobili tam burdel nawet przy wydatnej pomocy Polaków!
Rasti
3 miesiące temu
Za Ocean wybierali się ludzie pochodzący zasadniczo z dwu kategorii: żądni przygód, ciekawi świata awanturnicy i prześladowani, głównie z powodu odstających od większości przekonań religijnych, którzy woleli niepewny los emigrantów niż złamanie swego sumienia. Ci właśnie ludzie wywarli trudne do zatarcia piętno na amerykańskiej mentalności. Pomimo ponad stuletnich wysiłków różnych lewicowych kanalii do dziś przetrwały za Oceanem dwa fundamenty tej niezwykłej cywilizacji: wolność i odpowiedzialność. --- Fragment z Artykułu: Mentalność szarańczy.
Tyle
3 miesiące temu
"Czas to wielki nauczyciel, który w końcu zabija wszystkich swoich uczniów"
Vogel
3 miesiące temu
Ciocie w Europie zdziwione że USA tak mało angażuje się w naszą obronę i pomoc energetyczną .
Inka
3 miesiące temu
Następuje kolejna epoka,której nie zatrzymacie nawet przez śmierć wielu.
wprost
3 miesiące temu
Tak kończą wszystkie okresowe mocarstwa. USA jest na krzywej opadającej swojego imperialnego czasu. Jeszcze próbują ratować to co tylko się da ale czasu zatrzymać się nie da. To co co rozpętali na Ukrainie to tylko przyspieszy agonię.
sceptyk
3 miesiące temu
Biden nie ma prawa mówić co mają robić kraje Bliskiego Wschodu. Mówiąc po Polsku nie ma prawa sie wpieprzać w wewnętrzne sprawy tych Państw. Bliski Wschód to nie Polska
arab
3 miesiące temu
Bandycka ameryka jest partnerem tych państw? Raczej okupantem i wykorzystywaczem.
AAAARRRRRrrrr...
3 miesiące temu
PRZECIEŻ , to jest wojna między krajami demokratycznymi a totalitarnymi, czy naprawdę nawet Polacy tego tutaj nie widzą ?????
miecznik
3 miesiące temu
Dawniej za głoszenie herezji.... palono na stosie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić