Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Brat Magdy Gessler prosi o pomoc. "Potrzebuję tych pieniędzy"

119
Podziel się:

Piotr Ikonowicz, który nazywany jest Społecznym Rzecznikiem Praw Człowieka, od lat zajmuje się działalnością społeczną i charytatywną. Aby ją kontynuować, prosi o wsparcie. Jak mówi, z własnych środków nie może utrzymać rodzinę i pomagać ludziom.

Brat Magdy Gessler prosi o pomoc. "Potrzebuję tych pieniędzy"
Piotr Ikonowicz (Getty Images)

"Mam 24 godziny i dzielę je między sen i pomaganie ludziom" - pisze Piotr Ikonowicz na swoim Facebook. Uznawany on jest za Społecznego Rzecznika Praw Człowieka, i na co dzień jest często ostatnią deską ratunku dla pokrzywdzonych. Kilka miesięcy wcześniej został ostali odznaczony przez rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”.

Aby kontynuować swoją działalność, Piotr Ikonowicz prosi o pomoc. Za pośrednictwem portalu Patronite, gdzie ludzie mogą wspierać finansowo różne pomysły, udostępnił zbiórkę na działania Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Potrzebuję tych pieniędzy na czynsz, utrzymanie i benzynę. To wraz z zarobionymi dziennikarstwem wierszówkami pozwoli mi utrzymać rodzinę oraz prowadzić dalej pełną parą działalność Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich - pisze Ikonowicz.

Każda wpłata jest ważna

Na stronie można wpłacać miesięczne darowizny na działalność Ikonowicza. Najmniejsza kwota to jedynie 5 zł, największa - 200 zł. Jak podkreśla aktywista, każdy grosz się liczy. Wydaje się, że 5 zł miesięcznie nie zmieni sytuacji, ale dla Ikonowicza ważne są i one. "Dziękuję, akurat wystarczy na godzinę parkowania pod urzędem, gdzie załatwiam ludzkie sprawy" - pisze Ikonowicz do patronów.

Działacz stara się pomagać jak największej liczbie osób, co wiąże się z dużymi kosztami dojazdów, wynajmu lokali, czy kupna tonerów do drukarek. "Mam 24 godziny i dzielę je między sen i pomaganie ludziom. Oczywiście, jeżeli będziecie wpłacać na mojego Patronite'a to pomożecie mi pomagać" - zaapelował Piotr Ikonowicz.

Będzie informować o wydanych pieniądzach

Jak pisze Ikonowicz, zamierza regularnie informować o przebiegu i rezultatach swojej działalności w tekstach, jak i audycjach na mediach społecznościowych jak Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Spotify i TikTok. Według danych z serwisu Patronite, na utrzymanie rodziny działacz zbiera 2 tys. zł miesięcznie. Dotychczas udało się zebrać ponad 3 tys. zł.

Z kolei na działalność społeczną potrzebuje około 4 tys. złotych miesięcznie. Dotychczas zebrano 41 proc. całej kwoty. Jak mówi Ikonowicz, udało się już utworzyć fundusz transportowy Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich. "Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli docierać z interwencjami i szkoleniami do miejscowości w całej Polsce" - pisze aktywista.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(119)
Górecki
rok temu
Wydaje się, że facet ma długi i komornik mu wszystko zabiera. Dlatego nie prowadzi działalności gospodarczej i nie podejmuje pracy na etacie.
50groszy
rok temu
Jedziecie po nim tylko dla tego że prosi o pomoc ale jak wasz góro owsik robi to samo to odrazu otwieracie portfele. Dla czego tak jest wytłumaczcie mi.
Miecio
rok temu
Nastepny biedny....jak cie nie stac to nie pomagaj tyle i przestan zebrac
iooi
rok temu
bierz się dziadu za robotę, a społecznikiem to sobie możesz być po godzinach pracy ,
gość
rok temu
A ja również wspomagam potrzebujących ale w miarę swojej możliwości . I nie żebrze , tylko aby dotrwać do emerytury założyłem działalność gospodarczą. Po 40 latach płacenia do ZUS powinienem mieć możliwość przejścia na emeryturę stażową , ale doświadczenie uczy, że rządzą nami oszuści i za swoje słowa przedwyborcze nie ponoszą odpowiedzialności . Panie Ikonowicz , więcej pokory a nie gwiazdorzenia .
Wioletta
rok temu
A mi kto da moze teraz zbiera na wczasy na Majorke
magda
rok temu
daj daj daj ilez mozna ,a kto mi da ??? mam bardzo mało i nie jęczę wstyd
ikon
rok temu
moze milionerka gelstnerka odpali połowe swojego majatku ,wal do bogatych a nie zeruj na biedakach,nastepny artysta stękajacy ,to jest juz nudne
nautilus
rok temu
Niech siostra sprzeda jedną tancbude
Kinga
rok temu
Poprawka: więcej szacunku, no i pozdrawiam
Kinga
rok temu
W obecnej szacunku dla człowieka, który wspiera swoją wiedzą i odwaga wielu pokrzywdzonych, a nie patologie. Podziwiam za wytrwałość i poświęcenie panie Piotrze, chociaż mam inne poglądy polityczne.
Drops
rok temu
Niech jedzie na ogórki do niemiec
Obserwator
rok temu
Niech idzie do Owsiaka ,do Millera do swoich kolesi
Robol
rok temu
zwróć się do siostry, albo weź się do roboty
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić