o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Brutalna interwencja straży miejskiej w Ełku oburzyła ludzi

536
Podziel się

W sieci pojawiło się nagranie z brutalnej interwencji straży miejskiej w Ełku. Funkcjonariusze prysnęli gazem po oczach mężczyzny za to, że ten nie miał maseczki. Później powalili go na ziemię i zakuli w kajdanki.

Brutalna interwencja straży miejskiej w Ełku oburzyła ludzi
(Facebook)
bDTTArbF

Do zdarzenia doszło w Ełku na ul. Elizy Orzeszkowej. Mężczyzna, który poruszał się bez maseczki został zatrzymany przez strażników miejskich. Funkcjonariusze prysnęli w jego stronę gazem pieprzowym i powalili go na ziemię.

Gazem po oczach i kajdanki za brak maski

Na nagraniu, które trafiło do sieci widać jak strażnicy obchodzą się z mężczyzną. Jeden z funkcjonariuszy cały czas mocno go trzymał, a drugi na nim siedział, aby móc założyć mu kajdanki.

bDTTArbH

W tle słychać oburzonych świadków zdarzenia. Z ich rozmów wynika, że zatrzymany zawinił jedynie brakiem maseczki i nie zrobił nic, co wymusiłoby na strażnikach tak brutalną interwencję.

Sam zatrzymany prosił świadków o telefon na policję. Cały czas powtarzał, że jedynie rozmawiał na ulicy i został bezpodstawnie zaatakowany gazem.

bDTTArbN

Sprawa ma zostać wyjaśniona. Pojawiło się oświadczenie lokalnych władz, które zobowiązują się przyjrzeć bliżej tej interwencji.

W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności. Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę - czytamy.
Zobacz także: Policyjna eskorta w Rzeszowie. Nagranie z kamery radiowozu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTTArci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(536)
Jejku
2 miesiące temu
Niestety straż miejska to bandyci tak jak i sądy policja to mafia
Polak
2 miesiące temu
Bandytyzm sadystów ze Straży Miejskiej nie zna granic
otto
2 miesiące temu
totalne zbydlęcenie i gdzie jest władza??????? Co robi prezydent Elbląga? Szef SM do wymiany a tamci do KZ. Może 5 latek to tak skromnie by starczyło. I doszkodowanie, po 100 tys. zł od pustego łba. ZOmowcy i gestapowcy w jednym. Rodzina to powinna sięze wstydu pod ziemię zapaść.
bDTTArcj
Milicjant
2 miesiące temu
Powinni podac imiona i nazwiska plus adresy tych straznikow reszte zostawmy ludziom dobrej woli zalatwimy sprawe
wara
2 miesiące temu
Straz miejska do likwidacji. W Żorach nie ma ich i jest ok!
Najnowsze komentarze (536)
Fakt
3 tyg. temu
Lepiej na plecach tego strażnika !! wyglądał by napis "Gestapo"
loki
miesiąc temu
Psiknął gazem drugi raz, po co, czym zawinił pieszy, a. nie miął maseczki b). nie stosował się do poleceń - to nie jest powód żeby używać przymusu bezpośredniego. Strażnik do zwolnienia .
Waldek
miesiąc temu
Ile razy można prosić. Super reakcja. Tego człowieka nie obowiązuje maska...może obowiązuje pobyt w szpitalu, może respirator...
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
ZA TO POWINI FRAFIĆ DO PUDŁA STRAŻNICY MIEJSCY TAK PO TRAKTOWALI CZŁOWIEKA TAK PO TRAKTOWALI CHAMSKO CZŁOWIEKA STRAŻNICY NIE SA STRAŻNICY TO SA ŁOBUZY NIE STRAŻNICY MIEJSCY TAK TRAKTOWALI TEGO PANA W EUŁKU POWINN RZĄDAĆ TEN PAN ODSZKODOWANIA OD STRAŻ MIEJSKIEJ I PRZEPROSIN OD STRAŻ MIEJSKIEJ POWINNY DO MAĆ OD STRAŻ MIEJSKIEJ
TOMASZ MĄKOSA
miesiąc temu
PO BILI STRAŻNICY MIEJSCY TO JEST HAJBA ZA BRAK MASECZKI POBILI STRAŻNICY MIEJSCY SĄ BANDYCI W MUDURACH TO SIĘ GŁOWIE MIE MIEŚĆ TAKIM KRAJU JA ŻYJE CHORY KRAJ JESZCZE CZŁOWIEK DOSTANIE PAŁKOM ŻE ŻYJE TYM KRAJU WOGLE .
Realista
miesiąc temu
Życzę wszystkim broniącym Pana bez maseczki wszystkiego najgorszego, zarażenia koronawirusem, braku tlenu,miesiąca pod respiratorem i wielu powikłań
Obiektywna
miesiąc temu
Bardzo dobrze. Ten pan bez maseczki jest pospolitym egoistą i przez takie zachowania roznoszą wirusa. Jeszcze był wulgarny i święty by tego nie wytrzymał. Ja też bym dała mu z liścia chętnie.
Bogdanlowicz
miesiąc temu
Jak już dojdzie do sprawy w sądzie to powinna ona trafić na samą górę natychmiast i to w intencji rządu powinno się stać by przy okazji wyjaśnić temat maseczek i tego czy policja nie łamie prawa wymuszając coś co jest abstrakcją w stosunku do konstytucji... ciekawe co teraz
bDTTArcb
clint
miesiąc temu
jesli brak maseczki wystarczy do rzucenia na glebe bez sadu i dowodow na zarazanie to za kichniecie mozna od razu zastrzelic
Z Ełku
miesiąc temu
Podać nazwisko strażnika
Miki
miesiąc temu
Na drugi raz maseczkę będzie miał na twarzy.
muskat1
2 miesiące temu
Młyn sprawiedliwości miele powoli ale wciąż miele. Przyjdzie czas i to niedługo, że ci wszyscy utrwalacze władzy PiS-u staną przed niezawisłym sądem. Zakosztują smaku sprawiedliwego wyroku. Jak można stosować takie represje wobec człowieka????
Leon
2 miesiące temu
Następnych wyborów prezydent Ełku już nie wygra wyborów mając takich współpracowników
Błahostka
2 miesiące temu
Tylko nie miał maseczki - Tylko zaraził i zabił czyjąś matkę, ojca.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić