Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Brutalna interwencja straży miejskiej w Ełku oburzyła ludzi

900

W sieci pojawiło się nagranie z brutalnej interwencji straży miejskiej w Ełku. Funkcjonariusze prysnęli gazem po oczach mężczyzny za to, że ten nie miał maseczki. Później powalili go na ziemię i zakuli w kajdanki.

Brutalna interwencja straży miejskiej w Ełku oburzyła ludzi
(Facebook)

Do zdarzenia doszło w Ełku na ul. Elizy Orzeszkowej. Mężczyzna, który poruszał się bez maseczki został zatrzymany przez strażników miejskich. Funkcjonariusze prysnęli w jego stronę gazem pieprzowym i powalili go na ziemię.

Gazem po oczach i kajdanki za brak maski

Na nagraniu, które trafiło do sieci widać jak strażnicy obchodzą się z mężczyzną. Jeden z funkcjonariuszy cały czas mocno go trzymał, a drugi na nim siedział, aby móc założyć mu kajdanki.

W tle słychać oburzonych świadków zdarzenia. Z ich rozmów wynika, że zatrzymany zawinił jedynie brakiem maseczki i nie zrobił nic, co wymusiłoby na strażnikach tak brutalną interwencję.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Sam zatrzymany prosił świadków o telefon na policję. Cały czas powtarzał, że jedynie rozmawiał na ulicy i został bezpodstawnie zaatakowany gazem.

Sprawa ma zostać wyjaśniona. Pojawiło się oświadczenie lokalnych władz, które zobowiązują się przyjrzeć bliżej tej interwencji.

W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności. Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę - czytamy.
Zobacz także: Policyjna eskorta w Rzeszowie. Nagranie z kamery radiowozu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić