Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Brutalnie zamordował 2-latka. Sprawca nie wyjdzie na wolność

25
Podziel się

Sprawą zabójstwa Jamesa Bulgera żyła w latach 90. cała Wielka Brytania. Niedawno znów zrobiło się o niej głośno, ponieważ jeden z zabójców ubiegał się o zwolnienie warunkowe. Sąd ogłosił decyzję w tej sprawie.

Brutalnie zamordował 2-latka. Sprawca nie wyjdzie na wolność
Jon Venables w wieku 10 lat zabił 2-letniego Jamesa Bulgera (Merseyside Police)
bETkoEgl

Do morderstwa 2-letniego Jamesa Bulgera doszło w 1993 r. w Walton koło Liverpoolu. Dwaj 10-latkowie, Robert Thompson i Jon Venables, porwali chłopca z centrum handlowego. Zaciągnęli go na tory kolejowe, gdzie bili go metalowymi prętami, rzucali w niego cegłówkami, wlewali mu farbę do oczu, a na końcu wrzucili pod nadjeżdżający pociąg.

Sąd uznał obydwu chłopców za winnych morderstwa. W 2001 r. Robert Thompson i Jon Venables wyszli na wolność i otrzymali nową tożsamość, by uchronić ich przed linczem.

bETkoEgn

W 2010 r. Venables został skazany za posiadanie na swoim laptopie zdjęć przedstawiających wykorzystywanie dzieci. Został zwolniony po odbyciu 3 lat więzienia i otrzymał kolejną fikcyjną tożsamość. W 2017 r. znowu trafił do więzienia na 40 miesięcy po tym, jak na jego komputerze znaleziono więcej zdjęć obrazujących przemoc wobec dzieci.

Zabójca Jamesa Bulgera nie wyjdzie na wolność

Niedawno zabójca Jamesa Bulgera złożył wniosek o zwolnienie warunkowe. Sąd nie wyraził jednak zgody i orzekł, że mężczyzna musi zostać w więzieniu przez co najmniej 2 lata.

bETkoEgt
Mogę teraz spać spokojnie. To pierwszy raz, kiedy podjęto właściwą decyzję w sprawie zabójców mojego syna. Czuję ulgę, ponieważ byłem przekonany, że ​​wyjdzie - tak jak przedtem. Może nie zostać w więzieniu na zawsze, ale sama świadomość, że jest za kratkami, oznacza, że ​​dzieci nie są przez niego zagrożone przez co najmniej kolejne dwa lata - powiedział po wyroku sądu ojciec Jamesa Bulgera.

Zobacz także: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkoEgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Apsik
3 miesiące temu
Taka patologia nie jest uleczalna. W nim siedzi diabeł. Egzorcysta może być wyzwolił od gada, ale doświadczenie jego nie rokuje innego życia.
gość
3 miesiące temu
Ich głowy powinny być ucięte siekierą i zakonserwowane w słoikach dla przykładu. Nawet jak mieli 10 lat to jakim trzeba być okrutnym żeby zabić w tak bestialski sposób małego chłopczyka. Przecież on miał głowę i twarz porozcinaną i połamaną od cegieł kamieni i metalowych pałek. Jaki tam musiał być niewyobrażalny jęk i płacz. Do tego zboczeńcy rozebrali dziecko do naga i wyrwali mu napletek!. A sąd zamiast zmielić te dwa gówna w maszynie do mięsa wydaje miliony z kieszeni podatników na ochronę ich tożsamości. Odsiedzieli 8 lat i są wolni gdzie dalej popełniają przestępstwa. A gdzie to dożywocie skoro drugi raz jeden z nich został złapany na przestępstwie czyli z materiałami z pedofilią dziecięcą?.
Panisko
10 miesięcy temu
brytolski system w ogole sobie nie radzi z ta sprawa od prawie 30 lat...jeden z tych zwyrodnialców-'pomocnik"faktycznie po poprawczaku rozpłynął sie w powietrzu,natomiast PROWODYR czyli ten typek działa...dalej ejst zwyrodnialcem,zmieniano mu wielokrotnie tożsamość bo miał zwyczaj "chwalic"sie kim jest,że to o niego chodzi w tej strasznej sprawie morderstwa bezbronnego dziecka...wiem co bym zrobił na miejscu ojca tego dziecka...i to juz dawno...
bETkoEgP
Agnus
10 miesięcy temu
Kara śmierci musi wrócić
Alan
12 miesięcy temu
Powinni dostać karę śmierci albo odsiadywać bezwzględne dożywocie z ciężkimi robotami. Nie powinno być mowy o jakimkolwiek wcześniejszym zwolnieniu. To, że morderca ma młody wiek nie usprawiedliwia tak okropnej zbrodni.
tyrant
rok temu
Szatan przyjmuje różne postacie, czasami nawet postać dziecka. Ale nawet Bóg nie wybaczy szatanowi. Bóg szatana zgładzi. Więc nie próbuj wywyższyć się ponad Boga swoim pseudo-miłosierdziem cyniku, bo to grzech, a popieraj karę śmierci dla potworów z miłości dla tego świata. Przeciwnicy kary śmierci mają krew na rękach wszystkich ofiar i zasługują na piekło w którym żyją.
tyrant
rok temu
Szatan przyjmuje różne postacie, czasami nawet postać dziecka. Ale nawet Bóg nie wybaczy szatanowi. Bóg szatana zgładzi. Więc nie próbuj wywyższyć się ponad Boga swoim pseudo-miłosierdziem cyniku, bo to grzech, a popieraj karę śmierci dla potworów z miłości dla tego świata. Przeciwnicy kary śmierci mają krew na rękach wszystkich ofiar i zasługują na piekło w którym żyją.
ooo
rok temu
Ktoś tak okrutny jako 10-latek powinien być sądzony wtedy jak dorosły. Dziś nie byłoby problemu bo wtedy najpewniej dostałby dożywocie. Niestety sądy nie są od budowania poczucia sprawiedliwości tylko od wydawania wyroków.
Gość
rok temu
Z tego co pamiętam,to ofiara miała 4 lata, a nie 2.
Kol
rok temu
A gdzie byli rodzice dwulatka,dziecko chodziło sobie samo po galerii ,a oni obżerali się w maku?Rodzice są współwinni,jak można było takiego porwania nie zauważyć.
qwert
rok temu
Jedynie kara śmierci jest dobrym rozwiązaniem dla morderców. Pomyłki jak w przypadku Komendy są bardzo rzadkie. Zdecydowanie częściej jest na odwrót - z powodu braku dowodów uniewinnia sie zbrodniarza. Ale kara śmierci dla zbrodniarzy niesie dużo więcej korzyści niż szkód. Dając drugą szansę zbrodniarzowi automatycznie skazujesz przyszłe ofiary na cierpienie, bo resocjalizacja to są zwykłe bajki, ogromna większość przestępców wraca na tą samą drogę życia. A w przypadku pomyłki sądowej? Ja osobiście wolałbym umrzeć niż niesłusznie przeżyć w piekle 18 najlepszych lat życia. Pewnie i tak w pierwszych miesiącach odsiadki popełniłbym samobójstwo nie godząc się z losem.
WO:oW
rok temu
W filmie "Plac zabaw" z 2016 wykorzystali ten motyw zbrodni Roberta Thompsona i Jona Venables'a...
Sprawiedliwa
rok temu
Powinni dostać czapę, najlepiej na Old Sparky, czyli Starej Iskrówie.
bETkoEgH
Aneta
rok temu
kara śmierci powinna być przywrócona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić