Brytyjski lekarz walczył z pandemią COVID-19. Teraz grozi mu bezdomność

32

Kiedy w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się pandemia COVID-19, Muhammad Allauddin był jednym z lekarzy, którzy stali "na pierwszej linii". W końcu 39-latek sam zaraził się koronawirusem – jego stan jest na tyle poważny, że od siedmiu miesięcy pozostaje przykuty do łóżka.

Brytyjski lekarz walczył z pandemią COVID-19. Teraz grozi mu bezdomność
Dr Muhammad Allauddin leczył chorych na COVID-19. Teraz sam zaraził się koronawirusem (GoFundMe)

Dr Muhammad Allauddin od sześciu lat pracuje w Maidstone and Tunbridge Wells Hospital w hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii. W szczytowym okresie pandemii COVID-19 w Wielkiej Brytanii 39-latek pracował na oddziale ratunkowym.

Muhammed jest bardzo pracowitym lekarzem. Pracował z pełnym oddaniem i uczciwością podczas szczytu pandemii COVID-19. Był bardzo zapracowany, przez wiele lat pracował przez 23 dni w miesiącu (...). Teraz od miesięcy sam jest przykuty do łóżka – relacjonuje dr Shahzad Farooq, kolega Allauddina z pracy "Mirror".

Lekarz zaraził się koronawirusem. Grozi mu utrata dachu nad głową

Po zachorowaniu na COVID-19 dr Allauddin stał się niezdolny do pracy. W wyniku powikłań po zakażeniu u 39-latka wystąpiło martwicze zapalenie trzustki i inne dolegliwości, w konsekwencji czego musiał przejść serię zabiegów.

Zobacz także: Zobacz też: Tysiące Egipcjan na plażach. Niepokojący widok w trakcie upałów

Dr Muhammad Allauddin pozostaje podłączony do respiratora. Ma również poważne trudności z przyjmowaniem pokarmów, przez co drastycznie stracił na wadze. 39-latek ma także poważne problemy finansowe – sytuacja jest na tyle poważna, że lekarzowi grozi bezdomność.

Przyjaciele i współpracownicy lekarza postanowili zorganizować zbiórkę. Na portalu GoFundMe.com opisali historię 39-latka i poprosili o wpłaty finansowe, aby po zakończeniu leczenia i wyjściu ze szpitala miał środki do życia. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – w ciągu zaledwie dwóch dni przekroczono cel 50 tysięcy funtów (ponad 270 tys. zł).

Lekarze uważają, że może minąć wiele czasu, zanim wyzdrowieje. Jego pensja już spadła o połowę i wkrótce straci pracę. Nie posiada innego źródła dochodu, a żona stała się pełnoetatową opiekunką męża, więc nie może niczego zarobić – podkreślił dr Shahzad Farooq cytowany przez "Mirror".
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić