Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Budzą się z zimowego snu. Są pierwsze zdjęcia i filmy

5
Podziel się:

Zbliża się wiosna, a temperatura staje się coraz wyższa. Nie pozostaje to bez wpływu na zwierzęta, a zwłaszcza – niedźwiedzie. Z kraju płyną doniesienia o kolejnych przypadkach zaobserwowania tych zwierząt w środowisku naturalnym. Służby apelują o ostrożność.

Budzą się z zimowego snu. Są pierwsze zdjęcia i filmy
Jedna z kamer zarejestrowała zabawę pary niedźwiadków (Twitter.com, Lasy Państwowe)

Film z udziałem dopiero co obudzonych niedźwiadków pojawił się w mediach społecznościowych Lasów Państwowych. Zwierzęta bawiły się z użyciem ośnieżonej beli siana i – jak zauważył autor komentarza do nagrania – zachowywały się łudząco podobnie do ludzkich dzieci.

Młode niedźwiedzie od dzieci różnią się chyba głównie tym, że mają dłuższe zęby i są bardziej włochate. Bela siana i śnieg wystarczy, żeby się świetnie bawić a na koniec i tak przyjdzie #mama żeby zakończyć te wygłupy – czytamy na Twitterze Lasów Państwowych.

Niedźwiedzie budzą się z zimowego snu. Służby apelują o ostrożność

Nagranie z udziałem niedźwiadków zostało zarejestrowane za pomocą fotopułapki z Nadleśnictwa Baligród w województwie podkarpackim. To nie jedyny raz w ciągu ostatnich tygodni, kiedy w środowisku naturalnym zauważono obecność niedźwiedzi. Takie sytuacja miały miejsce m.in. w Babiogórskim Parku Narodowym w województwie małopolskim.

O obecności niedźwiedzi w Babiogórskim Parku Narodowym jako pierwsi poinformowali turyści. Zgłosili oni swoje spostrzeżenia pracownikom obiektu, którzy potwierdzili, że po terenie krążą pierwsze obudzone z zimowego snu drapieżniki.

W taka pogodę nie wypada spać – zażartował pracownik Babiogórskiego Parku Narodowego na Facebooku.

W tych okolicznościach Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zwróciła się do mieszkańców Polski ze specjalnym apelem. Zalecono im szczególną ostrożność, jeśli udają się na tereny występowania niedźwiedzi. W przypadku spotkania z drapieżnikiem należy zachować spokój, nie zbliżać się do niego, a w miarę możliwości – cicho wycofać.

Gdy zwierzę będzie dążyło do konfrontacji, najlepiej umieścić przed sobą przedmiot, który odwróci jego uwagę. W ostateczności należy zwinąć się na ziemi, osłonić głowę i kark i udawać martwego aż do końca ataku. W ten sposób niedźwiedź uzna, że człowiek nie stanowi dla niego zagrożenia i odejdzie.

Zobacz także: Zobacz też: Myszojeleń w warszawskim zoo. Zobacz, jak zareagował na śnieg
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Gfd
2 lata temu
Odejdzie. Chyba że jest głodny. Wtedy można mówić o pechu.
Aga
2 lata temu
Ale super 😂wyglądają tak niewinnie aż by się chciało przytulić 😂😂😂szkoda że to tylko tak niewinnie wygląda 🤪🤪🤪
Olo
2 lata temu
Piękne zwierzęta .
Nędza wykszta...
2 lata temu
,,bawiły się z użyciem ośnieżonej beli siana". Kto to wypisuje?! Bawić można się belą siana, a nie ,,z użyciem".
LOTNISKA
2 lata temu
Czy my, w Polsce, musimy mieć niedźwiedzie, kiedy niedźwiedzie mamy w Rosji?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić