Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

Bydgoszcz: koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuowano ok. 50 osób

4
Podziel się:

Akcja straży pożarnej i pogotowia gazowego przy ulicy Glebowej w Bydgoszczy. Koparka uszkodziła tam gazociąg. Mieszkańcy musieli opuścić swoje domy.

Wyciek gazu w Bydgoszczy. Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej
Wyciek gazu w Bydgoszczy. Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej (East News, Łukasz Solski)

Sobotni poranek zaczął się dla mieszkańców spokojnej ul. Glebowej w Bydgoszczy dość nerwowo. Zamiast spokojnie siadać do śniadania, musieli w pośpiechu opuścić swoje domy.

Po godzinie 9 - jak informuje gazetapomorska.pl - koparka uszkodziła tam rurociąg gazowy średniego ciśnienia. Wezwano straż pożarną i pogotowie gazowe.

- Po uszkodzeniu rurociągu musieliśmy ewakuować ok. 50 osób - powiedział PAP rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak. Dodał, że sytuacja na miejscu jest już w zasadzie opanowana.

- Dziura w rurociągu została zaczopowana. Nie mam jeszcze potwierdzenia o zakręceniu zaworu przez pogotowie gazowe. Na miejscu pracują 3 zastępy straży pożarnej - dodał st. kpt. Piętak.

Źródło: radiozet.pl. gazetapomorska.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Termont
4 lata temu
Drogi Panie! Plany i mapy swoje, a rzeczywistość swoje. Często jest tak, że człowiek kopię w miejscu wskazanym przez mapę, a rurociąg, czy przewód jest gdzie indziej. Znam przypadek kiedy to linia średniego napięcia 15 kV była 3 metry bliżej, niż plany wskazywały. Otwarto studzienkę telefoniczną, a kablem nie przejmowano się, bo nie miał być przytulony do boku studni, a jednak był. Wwiercono się w środek tego kabla, który był pod napięciem. Na szczęście izolacja elektronarzędzia wytrzymała to, mimo stopienia wiertła. Człowiek trzymający młotek SDS podobno nie mógł dojść do siebie po tym wszystkim. Wiadomo, huk, błysk i szok. Kolega z łączności opowiadał mi, że u nich takie zdarzenie miało miejsce. Ja osobiście pamiętam, jak w Gdańsku też było czuć na skrzyżowaniu gaz. Siedziałem jako pasażer w busie, i widziałem taką panikę pracowników, jakiej jeszcze nie widziałem. Nie wiem, chyba szukali zasuwy.
😂😂😂😂😂😂�...
4 lata temu
.......Sobotni poranek zaczął się dla mieszkańców spokojnej ul. Glebowej w Bydgoszczy......od Kiedy w takim zdaniu pisze się skrót ul.?Do szkoły pismaki!!!!!!
dk
4 lata temu
To co teraz kopią na ślepo bez planów nie wiedzieli że tam gazociąg przechodzi to nie studzienka telekomunikacyjna czy jakiś bzdet.
Lab
4 lata temu
Nosz jak ja czytam takie newsy to sie zastanawiam czy to pogotowie gazowe to istnieje w tym kraju ? Zazwyczaj oni zawsze sa ostatni na miejscu takiej awarii lol, a powinni byc pierwsi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić