Była symbolem walki z koronawirusem. Pielęgniarka odchodzi. "Mam tego dosyć"

37

Szokujące doniesienia z Wielkiej Brytanii. Pielęgniarka, która opiekowała się premierem Borisem Johnsonem podczas zakażenia koronawirusem postanowiła zrezygnować z pracy.

Była symbolem walki z koronawirusem. Pielęgniarka odchodzi. "Mam tego dosyć"
Jenny McGee była gwiazdą telewizji po leczeniu premiera Wielkiej Brytanii (YouTube.com)

O decyzji Jenny McGee poinformowało BBC. Pielęgniarka postanowiła odejść z brytyjskiej służby zdrowia po najtrudniejszym roku w swojej karierze zawodowej. McGee zarzuciła władzy brak szacunku do jej zawodu oraz zbyt niskie płace. "Mam tego dosyć, złożyłam rezygnację" - powiedziała dziennikarzom.

Jenny McGee wystąpiła w filmie dokumentalnym na Channel 4. Skrytykowała tam również podejście rządzących do pandemii koronawirusa. Przyznała, że wiele pielęgniarek uważało, że prowadzone przez polityków działania były nieskuteczne oraz powodowały chaos. Nowozelandka ma teraz w planach powrót do swojego kraju i odpoczynek po ciężkiej pracy. Nie wyklucza jednak, że po pewnym czasie wróci do zawodu.

Jenny McGee to jedna z dwóch pielęgniarek wymienionych przez premiera. Boris Johnson docenił jej wysiłki po tym, jak zakażony koronawirusem trafił na oddział intensywnej terapii. Kobieta stała się dzięki temu jedną z twarzy walki Brytyjczyków z pandemią koronawirusa. Pielęgniarka nie ukrywała również zdziwienia faktem wyróżnienia.

Moja pierwsza reakcja była taka, że to żart! Myślałam, że moi przyjaciele sobie ze mnie żartują. Nie spodziewałam się tego. To było zupełnie nieoczekiwane, po prostu szok. Nie mogłem uwierzyć, że to powiedział w telewizji - mówiła kobieta.
Zobacz także: Waloryzacja 500+? Zapomnij. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić