Marcin Lewicki| 

Cały Toruń o tym huczy! Kłęby dymu widać było nad osiedlem!

20

Czy w Toruniu grasują podpalacze? To możliwe! Na jednym z toruńskich osiedli doszło do podpalenia wiaty i spalenia samochodu osobowego. To już kolejny raz, gdy mieszkańcy informują o problemach z piromanami. Co na to policja?

Cały Toruń o tym huczy! Kłęby dymu widać było nad osiedlem!
Czy na toruńskim Rubinkowie znów grasuje podpalacz? (Facebook)

Zacznijmy od tego, że w nocy 1 czerwca doszło do podpalenia wiaty śmietnikowej na toruńskim Rubinkowie. Ogień był tak duży, że płomienie widoczne były z okolicznych bloków, a dym — praktycznie z całego osiedla.

Niestety, płomienie dosięgnęły też samochody, które stały w pobliżu wiaty. Praktycznie doszczętnie spłonęła osobowa Skoda, sąsiadująca z podpalonym budynkiem. Komentujący nie mają wątpliwości — to akt lokalnego terroryzmu.

Pozdrawiam debila, który znowu demoluje osiedle i mienie mieszkańców. Zdjęcie z Rubikowo Centrum (pisownia oryginalna - przyp.red.) - w ostrych słowach zdarzenie opisuje mieszkanka osiedla.

Podpalacze grasują w Toruniu? To byłby kolejny raz!

Skąd słowo "znowu"? Mieszkańcy osiedla mają od dłuższego czasu problem z podpalaczami. Pierwsze informacje o seryjnych popaleniach wiat śmietnikowych i samochodów miały miejsce jeszcze w 2018 roku. Następnie podpalacze aktywowali się w 2020 i 2022 roku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Torunianie nie są zadowoleni z działania monitoringu, który mógłby rozwiązać sprawę.

Monitoring nocą to nagrywa, ale w bardzo słabej jakości. Ciężko rozpoznać sprawcę lub sprawców. Często też kamera "nie łapie" albo nie działa... Szkoda gadać. Ktoś niszczy samochody. Na końcu i tak umorzą śledztwo z powodu braku dowodów - dodaje kolejna osoba mieszkająca na Rubinkowie.

Portal ototoruń.pl informuje, że na miejscu interweniował jeden zastęp straży pożarnej, który podał dwa prądy wody. Po kilkudziesięciu minutach pożar został ugaszony.

Czy policją podjęła już trop sprawców, a wyżej wskazane zdarzenie może mieć związek z wcześniejszymi podpaleniami?

1 czerwca przed godziną 1:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o palącej się wiacie śmietnikowej. Funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności na miejscu zdarzenia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Toruń Rubinkowo. Postępowanie jest w toku. Nikt dotychczas nie usłyszał zarzutów - przekazała o2.pl rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Toruniu mł. asp. Dominika Bocian.

Policja informuje jednocześnie, że na konkretne ustalenia w sprawie musimy jeszcze poczekać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić