"Cel został zabity". USA odpowiada na ataki terrorystyczne w Kabulu

10

Afganistan. USA nie pozostawiło czwartkowego ataku przed lotniskiem w Kabulu bez odpowiedzi. Media donoszą, że terrorysta odpowiadający za planowanie działań miał zostać zabity przez amerykańskie wojsko.

"Cel został zabity". USA odpowiada na ataki terrorystyczne w Kabulu
W czwartek na lotnisku w Kabulu doszło do araku talibów. Zginęło prawie 200 osób. (Twitter.com)

Atak miał miejsce najprawdopodobniej w prowincji Nangarhar we wschodniej części Afganistanu, przy granicy z Pakistanem. Amerykańskie media podają, że zabity terrorysta należał do Państwa Islamskiego Prowincji Chorasan. Informacje te miał potwierdzić informator z Pentagonu. Zabity mężczyzna miał odpowiadać za czwartkowe ataki na lotnisku w Kabulu, w których zginęło 13 żołnierzy USA i 170 Afgańczyków. Planował kolejne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Wstępne wskazania mówią, że cel został zabity. Nie wiemy o żadnych ofiarach cywilnych - podano w oświadczeniu rzecznika CENTCOM (Dowództwa Centralnego) kpt. Williama Urbana.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dron, za pomocą którego doszło do ataku miał wystartować spoza granicy Afganistanu. Akcja ta miała być namacalnym potwierdzeniem słów Joe Bidena, który podkreślał, że USA nie potrzebuje być na miejscu, by reagować na ataki terrorystyczne ze strony talibów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Joe Biden obiecał odpowiedzieć na ataki talibów w Kabulu. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki stwierdziła z kolei w piątek, że życzeniem Bidena jest, by odpowiedzialni za to "nie żyli dłużej na Ziemi". Wciąż obecne w Afganistanie siły USA, mają czas na opuszczenie kraju do 31 sierpnia.

Zobacz także: Apel Afgańczyków mieszkających w Polsce. "Uratujcie nasze rodziny"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić