Chersoń. Bloger zamordowany. Pomagał Rosjanom

Jak donoszą ukraińskie serwisy, auto należące do prorosyjskiego blogera Walerego Kuleszowa zostało ostrzelane przez nieznanych sprawców. W środku znaleziono jego zakrwawione ciało.

Chersoń. Bloger zamordowany. Pomagał Rosjanom
Nie żyje prorosyjski bloger Walery Kuleszow (Facebook, Валерія Кулешова)

O śmierci Walerego Kuleszowa poinformował Siergiej Hlan, radny Chersonia. Blogera zastrzelono, kiedy siedział w swoim pojeździe na parkingu nieopodal bloku, w którym mieszkał.

W kierunku Kuleszowa wystrzelono serię pocisków, co wyraźnie widać po podziurawionych szybach i karoserii. Sprawcom zależało, aby bloger zginął na miejscu.

Bloger nagrywał prorosyjskie materiały w Chersoniu. Podczas relacji live opowiadał, że odkąd Rosjanie wkroczyli na Ukrainę, jest tam o wiele lepiej. Putin rzekomo "otoczył opieką" Ukraińców. Rosjanie często wykorzystywali Kuleszowa, aby wybielać swój wizerunek w oczach opinii publicznej.

Współpracował z Rosjanami

Jak informuje niezależny białoruski portal NEXTA, Kuleszow miał współpracować z okupantami. Przekazywał na bieżąco informacje dotyczące Chersonia Rosjanom. Ponoć liczył też na rychłe wynagrodzenie swojego trudu.

NEXTA dodaje bowiem, że Kuleszow planował zostać szefem miejscowej policji w Chersoniu. W przeszłości przez wiele lat był milicjantem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić