aktualizacja 

Chory na COVID-19 Brytyjczyk błaga wszystkich. Prośba dotyczy świąt

33

Cały świat nadal walczy z pandemią koronawirusa. Ci, którzy byli zakażeni i trafili do szpitala, najlepiej wiedzą, że COVID-19 to nie żarty. Jeden z pacjentów z Wielkiej Brytanii zaapelował o rozsądek podczas świąt.

Chory na COVID-19 Brytyjczyk błaga wszystkich. Prośba dotyczy świąt
Chris Lea (BBC)

W minioną środę Chris Lea z Harpenden w Hertfordshire został zabrany do szpitala. Z powodu zakażenia koronawirusem miał problemy z oddychaniem i potrzebował profesjonalnej opieki medycznej.

60-latek, czując powagę sytuacji, zaczął myśleć o tych, którzy teraz podróżują po kraju. Ci nierzadko odwiedzają swoje rodziny, a mogą być bezobjawowymi nosicielami wirusa.

Martwi mnie to. Nie warto tracić ciotki, wujka czy dziadka - powiedział w BBC.

Sam jest podłączony do tlenu. Dostaje też różne leki, by stan jego zdrowia się poprawił. Jak wyglądał przebieg jego choroby? Najpierw przez kilka dni odczuwał zmęczenie, ale dopiero w środę poczuł się naprawdę źle i zaczęła się prawdziwa walka o każdy oddech.

Wyraz twarzy mojego 16-letniego syna, kiedy walczyłem o oddech, był bolesny - wyjawił Chris Lea, który jest ojcem czwórki dzieci.

Być może to właśnie jedna z pociech go zaraziła. Klasę jego syna odesłano do domu z powodu dwóch pozytywnych przypadków.

Odsyłanie dzieci do domu, by mieszały się z innymi członkami rodziny na Boże Narodzenie, jest nierozsądne - stwierdził.

Chris Lea apeluje o rozsądek. Twierdzi, że nie trzeba odwoływać Bożego Narodzenia, ale po prostu je... przełożyć. Proponuje zorganizować spotkanie całej rodziny w okolicy Wielkanocy, albo nawet latem.

Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny - wszyscy ciężko pracują. Są niesamowici. Zasługują na medal - podkreślił.
Zobacz także: Wynajmuje apartament z cudownym widokiem. "To jest wyrok śmierci"
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić