Ciało kobiety na wysypisku śmieci. Ustalono tożsamość zmarłej

37

Tragicznego odkrycia dokonano w połowie maja, w sortowni odpadów w Sobuczynie na Śląsku. Pracownicy wysypiska natknęli się na ciało kobiety. Dopiero teraz, na podstawie identyfikacyjnych badań DNA, udało się ustalić tożsamość zmarłej. To mieszkanka Wielkopolski.

Ciało kobiety na wysypisku śmieci. Ustalono tożsamość zmarłej
Horror na Śląsku: kobieta, której zwłoki odkryto na wysypisku, miała 49 lat (Pixabay, Prylarer)

Zwłoki odkryto 17 maja około godz. 18.00 na wysypisku śmieci w podczęstochowskim Młynku-Sobuczynie. Ciało kobiety z rozległymi obrażeniami głowy zauważyli pracownicy sortowni.

W toku śledztwa na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające szczegóły. Zanim zwłoki znalazły się na wysypisku, leżały w kontenerze na śmieci. Następnie znalazły się w śmieciarce, a ostatecznie trafiły do sortowni odpadów.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta jeszcze żyła, gdy śmieciarka przyjechała po kontener z odpadami. Według lokalnych mediów, zgon nastąpił na skutek uduszenia poprzez zmiażdżenie klatki piersiowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wykopaliska w Pompejach. Niezwykła historia nowego odkrycia

Kobieta zmarła prawdopodobnie w wyniku działania maszyny sortującej śmieci lub w czasie transportu do sortowni, podczas ugniatania w śmieciarce.

Ciało na wysypisku śmieci: ustalono tożsamość kobiety

W lokalnych mediach właśnie pojawiły się kolejne informacje na temat tej sprawy. Udało się ustalić, kim była kobieta, której ciało znaleziono na wysypisku w Sobuczynie. To 49-letnia mieszkanka miasta Turek.

W toku tego śledztwa ustalono tożsamość kobiety, której zwłoki ujawniono na wysypisku odpadów w miejscowości Sobuczyna koło Częstochowy. Na podstawie identyfikacyjnych badań DNA ustalono, że jest to 49-letnia mieszkanka miejscowości Turek, w województwie wielkopolskim — wyjaśnił w rozmowie z Radiem Jura prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Rzecznik przekazał również, że śledczy nadal biorą pod uwagę dwie wersje zdarzeń: jedna zakłada, że kobieta została pobita i wrzucona do kontenera na śmieci, a druga - że kobieta z własnej woli znalazła się w kontenerze.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić