Córka prezydenta Afganistanu przyłapana w Nowym Jorku

367

Prezydent Afganistanu uciekł z kraju, zanim talibowie zajęli Kabul. Aszraf Ghani przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z kolei jego córka Mariam została sfotografowana w Nowym Jorku.

Córka prezydenta Afganistanu przyłapana w Nowym Jorku
Prezydent Afganistanu uciekł z kraju (Getty Images, Pete Marovich)

Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani uciekł z kraju w niedzielę, tuż przed tym, jak talibowie wkroczyli do Kabulu. Przyjęły go władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W środę Ghani opublikował na Facebooku nagranie i zapewnił, że wróci do Afganistanu.

Córka prezydenta Afganistanu mieszka w Nowym Jorku

Córka prezydenta, Miriam Ghani, została z kolei sfotografowana na ulicach Nowego Jorku. Media podają, że 42-latka, która jest artystką wizualną i filmowcem, urodziła się i wychowała w USA. Ma prowadzić luksusowe życie na Brooklynie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dziennikarze chcieli zapytać ją o sytuację w Afganistanie, jednak odmówiła komentarza. We wtorek, dwa dni po tym, jak talibowie przejęli władzę, opublikowała jednak post na Instagramie, mówiąc, że ​​"jest zła, zrozpaczona i strasznie boi się o rodzinę, przyjaciół i kolegów, którzy zostali w Afganistanie". Podzieliła się również radami "co można teraz zrobić, aby pomóc Afgańczykom".

Wszystkim, którzy wyrazili solidarność w ciągu ostatnich dni: dziękuję. To wiele znaczyło - napisała.

Ambasador Afganistanu w Tadżykistanie oskarżył prezydenta Aszrafa Ghani o to, że, uciekając z kraju, zabrał ze sobą 169 mln dolarów w gotówce. Wcześniej rosyjska ambasada w Kabulu poinformowała, że wywiózł "cztery samochody wypełnione pieniędzmi". Gotówkę rzekomo wpychano też do helikoptera, ale nie wszystkie pieniądze się w nim zmieściły. Aszraf Ghani zaprzecza tym doniesieniom.

Zostałem wypędzony z Afganistanu w sposób, który sprawił, że nie miałem szans nawet zmienić kapci na buty - podkreślił.

Zobacz także: Uchodźcy z Afganistanu w Polsce. "Bardzo złożony proces"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić