Wypadli z samolotu uciekając z Kabulu. Wiadomo, kim byli

562

Dwóch młodych mężczyzn zginęło, próbując uciec z Afganistanu na kołach samolotu transportowego USA Air Force. Po sieci krąży zatrważające nagranie z incydentu. W afgańskich mediach społecznościowych ujawniono, kim byli tragicznie zmarli Afgańczycy.

Wypadli z samolotu uciekając z Kabulu. Wiadomo, kim byli
Wiadomo, kim były osoby, które wypadły z samolotu (Twitter)

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce na międzynarodowym lotnisku Hamida Karzaja w Kabulu. Na nagraniach z 16 sierpnia można zobaczyć Afgańczyków desperacko próbujących uciec z miasta po przejęciu kontroli nad krajem przez talibów.

Tłumy ludzi, którym nie udało się dostać na pokład amerykańskiego samolotu wojskowego C-17, zaczęło wspinać się na koła samolotu i elementy podwozia. Co najmniej dwie osoby spadły chwilę po tym, jak samolot wystartował. Uważa się, że trzy inne osoby, które przylgnęły do zewnętrznej części samolotu, także zginęły.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiadomo, kim byli Afgańczycy, którzy wypadli z samolotu

Jak donoszą afgańskie media społecznościowe, dwóch mężczyzn, którzy runęli na ziemię krótko po starcie samolotu, byli braćmi w wieku zaledwie 16 i 17 lat. Chłopcy przed śmiercią sprzedawali owoce na kabulskich targach, aby utrzymać matkę. Ich nazwiska nie zostały ujawnione, ale jeden z użytkowników Twittera ujawnił, że znał nastolatków.

Zalewamy się łzami. Dwóch młodych chłopców, którzy spadli, czepiając się amerykańskich samolotów, było sąsiadami mojej ciotki. Chłopcy mieli 16 i 17 lat, ich ciała zostały właśnie zwrócone rodzicom – napisał w poniedziałek użytkownik Twittera.

- Obaj chłopcy sprzedawali arbuzy na targach w Kabulu i żywili się śmieciami, aby przeżyć i utrzymać matkę. Byli jedynymi dziećmi matki. Kobieta nie ma innej rodziny i nie ma pojęcia, jak przetrwa pod rządami talibów - dodał we wpisie na Twiiterze.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) potwierdziły później, że we wnęce koła samolotu C-17, który opuścił Kabul w poniedziałek, znaleziono ludzkie szczątki i ogłosiły, że wszczęto śledztwo w sprawie incydentu na lotnisku.

W niedzielę wojska talibów zajęły Kabul i przejęły władzę w Afganistanie. Rząd został rozwiązany, a prezydent Aszraf Ghani uciekł. Podbój Kabulu wywołał masową panikę, ludzie obawiają się powrotu brutalnego reżimu, którego doświadczyli już w latach 1996-2001. Tysiące obywateli desperacko próbuje wydostać się z Afganistanu.

Zobacz także: Polityczny przywódca talibów powrócił. Bojownicy w Afganistanie wiwatują
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić