Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

COVID-19 szaleje. Niecodzienna rada. "Jabłko z wieczora i..."

12

Liczba nowych zakażeń koronawirusem z dnia na dzień rośnie. W czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8099 nowych przypadkach. Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski uważa jednak, że sytuacja "nie jest dramatyczna".

COVID-19 szaleje. Niecodzienna rada. "Jabłko z wieczora i..."
Stanisław Karczewski: "Sytuacja jest trudna, ale nie jest dramatyczna" (PAP, PAP, Marcin Obara)

Koronawirus. Jest kolejny rekord

W czwartek 15 października w Polsce padł nowy rekord zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano o 8099 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej zakażeń w ciągu ostatniej doby było w województwach mazowieckim i małopolskim - w obu powyżej 1300 przypadków.

Stanisław Karczewski: "Sytuacja nie jest dramatyczna"

Senator Stanisław Karczewski w rozmowie z RMF FM zapewnia jednak, że choć sytuacja jest trudna, to nie jest ona dramatyczna. Rządzący spodziewali się drugiej fali zachorowań jesienią.

Mamy respiratory, odpowiednią liczbę łóżek, którą można zwiększyć. Sytuacja jest trudna, ale nie dramatyczna - powiedział Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu w rozmowie z RMF FM.

Polityk nawoływał też do wzmacniania odporności i stosowania się do zaleceń sanitarnych. Chodzi głównie o jedzenie warzyw i owoców oraz o zasadę DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki.

Proponuję owoce. Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora, choć ja polecam dwa jabłka, to będzie wystarczające. To jest absolutne i poważne. Musimy być zdyscyplinowani w profilaktyce: dystans, dezynfekcja i maseczka - dodał na antenie radia RMF FM Stanisław Karczewski.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić