Czarnek się nie hamował. "Mamy normalne rodziny. Wiemy, co to baba"

488

Zgodnie z zapowiedzią, w weekend posłowie PiS ruszyli w Polskę, by przed spotkać się ze swoimi wyborcami. Do Wrocławia ze swoją świtą przyjechał były minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podczas przemówień poseł nie szczędził krytyki swym przeciwnikom. Grzmiał o "normalnej", katolickiej rodzinie i "żydowskich" mediach.

Czarnek się nie hamował. "Mamy normalne rodziny. Wiemy, co to baba"
Spotkanie z Przemysławem Czarnkiem we Wrocławiu (Agencja Wyborcza.pl, Fot . Krzysztof Ćwik / Agencja Wyborcza.pl)

Z wyborcami Przemysław Czarnek spotkał się 28 stycznia, w niedzielę na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Relację z przebiegu spotkania opisała "Gazeta Wyborcza".

Mamy najazd durniów w Polsce. Oni mówią, że krowa robi kupę, kupa robi gazy, a te gazy zanieczyszczają świat i robi się wielka dziura ozonowa. Nie możemy im pozwolić na to, żeby swoimi pomysłami marnotrawili to, co państwo stworzyli na przestrzeni dekad - tak brzmiał wywód Czarnka, co cytuje "GW".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lex Czarnek uchwalone przez Sejm. Posłanka KO: Polska szkoła wraca do czasów PRL

Były minister nawoływał także do sprzeciwu wobec władzy, by "przywrócić Polskę na tory wolności". O złą - jego zdaniem - sytuację w kraju wprost obwinił marszałka Hołownię. Wspomniał też aferę wiatrakową i dodał, że "On (Hołownia przyp. red.) ma w swoim gronie ludzi, którzy rzekomo reprezentują interesy niemieckie.

My mamy normalne rodziny, normalne środowiska, które wiedzą, co to chłop, co to baba, co to krowa, a co to mleko. I które wiedzą, że bez podstaw wiary będzie się działało na szkodę ludzkości - powiedział do zgromadzonych polityk.

Starszych wyborców przekonywał, że to na nich spoczywa obowiązek przekonania młodych do głosowania na PiS. Niszczenie kraju zarzucił mediom, w tym "Gazecie Wyborczej", którą mimo zapewnień o tym, że sam nie jest antysemitą, Przemysław Czarnek nazwał żydowską.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić