Czarnek w kościele z samego rana. "Dobrego Adwentu"

166

3 grudnia rozpoczął się Adwent - tradycyjny czas przygotowania się na Boże Narodzenie, szczególnie ważny dla katolików. Swoim udziałem w roratach podzielił się były minister nauki i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek.

Czarnek w kościele z samego rana. "Dobrego Adwentu"
Przemysław Czarnek podczas obchodów 32. rocznicy powstania Radia Maryja. (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

3 grudnia rozpoczął się Adwent. Dla katolików w naszym kraju i na całym świecie to szczególny czas. Wierni wykorzystują go do przygotowania się na narodziny Jezusa, celebrując to w wiele różnorodnych sposobów.

Katolicy świętują ten czas poprzez modlitwę i rozważania, a także dbają o czystość sumienia. Jednym z nieodłącznych elementów świętowania adwentu są poranne msze, tzw. roraty. To nabożeństwa odprawiane przed lub o wschodzie słońca, najczęściej w akompaniamencie świec i lampionów z wyłączonym kościelnym oświetleniem.

Te wyjątkowe, codzienne nabożeństwa gromadzą spore ilości wiernych. Wśród nich nie brak także znanych polityków. Jednym z nich jest były minister nauki i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek, który pochwalił się tym faktem na swoim profilu w portalu X (dawniej Twitter).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lex Czarnek uchwalone przez Sejm. Posłanka KO: Polska szkoła wraca do czasów PRL
Roraty adwentowe rozpoczęte wczesnym rankiem. Dziesiątki dzieci i młodzieży, a do tego rodzice i dziadkowie. Wszyscy z lampionami. Dobrego Adwentu dla wszystkich - napisał Przemysław Czarnek.

"Dobrego Adwentu". Internauci ostro reagują

Informacja ze strony byłego ministra spotkała się z wieloma niezbyt pochlebnymi komentarzami na ten temat. Choć pojawiały się życzenia wspaniałego Adwentu, to wpis nie ustrzegł się ostrej krytyki.

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę" - napisał jeden z internautów.
Po co się z tą religijnością tak obnosisz? Wszystko na pokaz. Żebyś Ty jeszcze żył zgodnie z zasadami. Tymi moralnymi szczególnie. Siódme: nie kradnij. Aaa, jeszcze tydzień. - stwierdziła inna komentująca.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić