Czarnek w kościele z samego rana. "Dobrego Adwentu"

3 grudnia rozpoczął się Adwent - tradycyjny czas przygotowania się na Boże Narodzenie, szczególnie ważny dla katolików. Swoim udziałem w roratach podzielił się były minister nauki i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek.

Toruń, 02.12.2023. Poseł PiS Przemysław Czarnek podczas 32. rocznicy powstania Radia Maryja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu, 2 bm. (ad) PAP/Tytus Żmijewski.Przemysław Czarnek podczas obchodów 32. rocznicy powstania Radia Maryja.
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Tytus Żmijewski

3 grudnia rozpoczął się Adwent. Dla katolików w naszym kraju i na całym świecie to szczególny czas. Wierni wykorzystują go do przygotowania się na narodziny Jezusa, celebrując to w wiele różnorodnych sposobów.

Katolicy świętują ten czas poprzez modlitwę i rozważania, a także dbają o czystość sumienia. Jednym z nieodłącznych elementów świętowania adwentu są poranne msze, tzw. roraty. To nabożeństwa odprawiane przed lub o wschodzie słońca, najczęściej w akompaniamencie świec i lampionów z wyłączonym kościelnym oświetleniem.

Te wyjątkowe, codzienne nabożeństwa gromadzą spore ilości wiernych. Wśród nich nie brak także znanych polityków. Jednym z nich jest były minister nauki i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek, który pochwalił się tym faktem na swoim profilu w portalu X (dawniej Twitter).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lex Czarnek uchwalone przez Sejm. Posłanka KO: Polska szkoła wraca do czasów PRL

Roraty adwentowe rozpoczęte wczesnym rankiem. Dziesiątki dzieci i młodzieży, a do tego rodzice i dziadkowie. Wszyscy z lampionami. Dobrego Adwentu dla wszystkich - napisał Przemysław Czarnek.

"Dobrego Adwentu". Internauci ostro reagują

Informacja ze strony byłego ministra spotkała się z wieloma niezbyt pochlebnymi komentarzami na ten temat. Choć pojawiały się życzenia wspaniałego Adwentu, to wpis nie ustrzegł się ostrej krytyki.

"Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę" - napisał jeden z internautów.
Po co się z tą religijnością tak obnosisz? Wszystko na pokaz. Żebyś Ty jeszcze żył zgodnie z zasadami. Tymi moralnymi szczególnie. Siódme: nie kradnij. Aaa, jeszcze tydzień. - stwierdziła inna komentująca.
Wybrane dla Ciebie