Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Dom posłanki Joanny Scheuring-Wielgus zajęty przez prokuraturę

105
Podziel się:

Prokuratura Rejonowa Toruń-Centrum przedstawiła decyzję w sprawie męża Joanny Scheuring-Wielgus. Zgodnie z treścią oświadczenia część majątku partnera posłanki Lewicy została zabezpieczona w związku z prowadzonym śledztwem. Sama Scheuring-Wielgus mówi o "represjach".

Dom posłanki Joanny Scheuring-Wielgus zajęty przez prokuraturę
Joanna Scheuring-Wielgus uważa, że działania prokuratury w sprawie jej męża stanowią atak i formę represji (Getty Images, NurPhoto/Contributor)

Postanowienie w sprawie męża Joanny Scheuring-Wielgus zostało wydane na początku czerwca bieżącego roku. W efekcie działka należąca do posłanki Lewicy i jej partnera została obciążana hipoteką przymusową do 35 tys. złotych.

Joanna Scheuring-Wielgus. Mąż posłanki Lewicy może stracić wolność

W październiku ubiegłego roku mąż Joanny Scheuring-Wielgus miał dopuścić się zakłócenia mszy świętej. Do popełnienia przestępstwa rzekomo doszło w jednym z kościołów w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie).

Jak podaje PAP, prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia przeciwko mężowi posłanki Lewicy. W przypadku udowodnienia winy grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Sama Joanna Scheuring-Wielgus nie zgadza się z takim obrotem sprawy, argumentując, że padła ofiarą represji.

To jest atak na mnie poprzez mojego męża i uważam, że to są represje prokuratorskie i represje Zbigniewa Ziobry w stosunku do mojej osoby – podkreślała Joanna Scheuring-Wielgus (PAP).

W sprawie zabrał głos również prok. Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Zaprzeczył, aby zabezpieczenie majątkowe było formą represji wobec parlamentarzystki, a jest ono jedynie możliwością, z której zdecydowano się skorzystać.

Prokurator skorzystał z obowiązujących przepisów, które pozwalały na podjęcie takiej decyzji – zapewnia prok. Jarosław Kilkowski (PAP).
Zobacz także: Zobacz też: Tłit - Joanna Scheuring-Wielgus
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(105)
miki
rok temu
Prokurator skorzystał z obowiązujących przepisów, które pozwalały na podjęcie takiej decyzji PRZEPISY NA KTÓRE SIE POWOŁUJE POZWALAJA PROKURATURZE ZAJĄĆ MIENIE TYLKO I WYŁĄCZNIE JEŻELI ISTNIEJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO ŻE ZOSTAŁO ZAKUPIONE ZA PIENIĄDZE Z PRZESTĘPSTWA ŻADNE INNE PRAWO NIE DAJE PROKURATURZE MOŻLIWOŚCI ZAJĘCIA MAJĄTKU KONIEC I KROPKA
ned
rok temu
mam nadzieje ze juz niedlugo to do pisowcow zawita policja i prokuratura ale ta prawdziwa
karma
rok temu
Tam nie tylko o to chodzi.....!I dobrze
Nie kasować t...
rok temu
Pani Joanno neobloszewicy już się sypią a farma trolli powinna zająć się przestępcami z mafii pisowskiej I sekretarz jest podwójnie podejrzany o przestępstwa a atrapa prokuratora generalnego występuje w roli adwakota.
Roch
rok temu
Ksiądz pedofil z dziesiątkami ofiar na sumieniu - przeniesienie do innej parafii. Drogowy przestępca - wyrok w zawieszeniu i kolejny raz odebranie uprawnień, już kiedyś odebranych. Zakłócenie mszy - zajęcie domu. Bardzo sprawiedliwy mamy kraj.
Roch
rok temu
Ksiądz pedofil z dziesiątkami ofiar na sumieniu - przeniesienie do innej parafii. Drogowy przestępca - wyrok w zawieszeniu i kolejny raz odebranie uprawnień, już kiedyś odebranych. Zakłócenie mszy - zajęcie domu. Bardzo sprawiedliwy mamy kraj.
Dziadek Bojar
rok temu
Zakłócił machlojki magii i za to odpowie
gość
rok temu
Ta pani to pośmiewisko. Jak tacy ludzie zostają POsłami, ciężko to zrozumieć. Do cyrku a nie do Sejmu.
Jadzia
rok temu
Trudno tolerować głupotę Zimering-Wielgus. Sponsorowana przez instytucje żydowskie uderza w kościół. Kościół który niezależnie od poglądów religijnych jest symbolem Polskości.
Do de
rok temu
Zajęcie majątku za zakłócenie mszy?? Mózgi już nie pracują a dymią
qwas
rok temu
Ciekawe czy zdąży się nawrócić jak Jaruzelski, Kiszczak, Oleksy i inni.
Komuch
rok temu
Jaka ona biedna...
brawo
rok temu
Brawo prokuratura i policja.- należy tępić agresje i chamstwo i wandalizm
Murtibing
rok temu
Właśnie zrobiłem kupę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić